چیزکیک، جزو یکی از کیک‌های اصلی و خوشمزه است که دوستداران زیادی دارد. همچنین چیزکیک، یکی از قدیمی‌ترین دسرهای دنیا محسوب می‌شود و براساس برخی منابع، اولین چیزکیک‌های دنیا در یونان قدیم پخته می‌شد.

چیزکیک‌ها از دو لایه خوشمزه تشکیل می‌شوند؛ لایه زیرین چیزکیک از بیسکوییت خردشده درست می‌شود و لایه رویی چیزکیک نیز پایه پنیری دارد. برای درست کردن لایه پنیری چیزکیک از پنیرهای مختلفی مانند پنیر خامه‌ای، پنیر ریکوتا، پنیر ماسکارپونه و پنیر کوتاژ استفاده می‌شود.

چیزکیک‌ها، روش‌های تهیه مختلفی دارند؛ برای پخت بعضی چیزکیک‌ها از فر استفاده می‌شود اما برخی از انواع آن یخچالی هستند. البته انواع چیزکیک طرز تهیه آسانی دارند و شما به راحتی می‌توانید آن را در خانه برای مهمانی‌های خود درست کنید. اما در این مطلب طرز تهیه چیزکیک توت‌فرنگی را آموزش خواهیم داد که یک چیزکیک خوشمزه و هیجان‌انگیز است.

طرز تهیه چیزکیک توت‌فرنگی

مرحله اول

بیسکوییت‌ها را خوب بکوبید یا با میکسر خرد کنید تا پودر شوند. کره را به مدت 30 تا 40 ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا ذوب شود. سپس، کرده ذوب‌شده را با بیسکوییت پودرشده خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

چیز کیک

مرحله دوم

کف قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید، خمیر بیسکوییتی را داخل قالب بریزید و پخش کنید. خمیر بیسکوییتی را با پشت قاشق یا دست خوب فشار دهید تا پرس شود. سپس قالب را به مدت 10 دقیقه در فر با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید.

چیز کیک

 

مرحله سوم

پنیر خامه‌ای، خامه و شکر را در یک کاسه بریزید و با همزن برقی بزنید. تخم‌مرغ‌ها، ماست و وانیل را نیز به مایه اضافه کنید.

مرحله چهارم

قالب حاوی خمیر بیسکوییتی را از فر بیرون بیاورید. سپس، مایه پنیری چیزکیک را به آرامی روی لایه بیسکوییتی پخش کنید و دوباره به مدت 30 تا 40 دقیقه داخل فر با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید.

چیز کیک

 

مرحله پنجم

اجازه دهید چیزکیک 1 تا 2 ساعت پس از پخت، داخل فر خاموش بماند. سپس، چیزکیک را از فر خارج کنید و به مدت 6-4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود (چیز کیک پس از سرد شدن سفت‌تر می‌شود و بهتر است یک شب داخل یخچال بماند).

چیز کیک

مرحله ششم

روی چیز کیک را پس از خنک شدن با مارمالاد توت فرنگی بپوشانید. سپس مقداری توت‌فرنگی خرد شده روی آن قرار دهید و سرو کنید.

نکات طلایی برای تهیه چیزکیک توت‌فرنگی

-برای تهیه چیزکیک توت‌فرنگی بهتر است از قالب کمربندی استفاده کنید. قبل از این‌که کمربند قالب را باز کنید باید قالب را چند ثانیه داخل آب گرم بگذارید تا مارمالاد و لایه پنیری از دیواره آن جدا شوند.

- به جای مارمالاد توت‌فرنگی می‌توانید از ژله توت‌فرنگی هم استفاده کنید. باید پودر ژله را باید با تنها 1 لیوان آب جوش آماده کنید و پس از سرد شدن روی لایه پنیری بریزید.

سخن آخر

چیزکیک، جزو خوشمزه‌ترین و قدیمی‌ترین دسرهای دنیاست که دوستداران زیادی دارد. انواع چیزکیک از دو لایه خوشمزه و هیجان‌انگیز درست می‌شوند؛ لایه زیرین چیزکیک شامل بیسکوییت خردشده است و لایه رویی، پایه پنیری دارد. چیزکیک توت‌فرنگی، یکی از انواع جذاب چیزکیک است و طرز تهیه آسانی دارد.

برای درست کردن چیزکیک توت‌فرنگی، ابتدا باید بیسکوییت پودرشده را  را با کره ذوب‌شده مخلوط کنید و کف قالب بریزید. سپس قالب حاوی لایه بیسکوییتی را به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

برای درست کردن لایه پنیری این چیزکیک نیز پنیر خامه‌ای، خامه، شکر، تخم‌مرغ‌ها، ماست و وانیل را مخلوط کنید و روی لایه بیسکوییتی پخته‌شده بریزید. قالب را دوباره به مدت 1 تا 2 ساعت در فر بگذارید، بعد از پخت در فر نیز در یخچال قرار دهید و در آخر مارملاد توت‌فرنگی را روی آن بمالید.