کافه گلاسه چیست؟ معمولاً آن را در دسته نوشیدنی ها قرار میدهند. این نوشیدنی خوشمزه بی شباهت به انواع میلک شیک نیست. در واقع کافه گلاسه شامل بستنی وانیلی است که در شیر قهوه شناور شده.

درست است که اغلب کافه گلاسه را در کافی شاپ ها سرو میکنند اما تهیه آن در منزل هم کار ساده ای است. مخصوصاً اگر قهوه سرد را از قبل آماده کرده  در یخچال داشته باشید.

خب، اگر اهل قهوه باشید  اصلاً بعید نیست. چون با آن دسر ها و نوشیدنی های مختلفی میشود تهیه کرد. علاوه بر قهوه سرد از قهوه فوری و نسکافه خنک هم میتوان برای تهیه کافه گلاسه استفاده کرد. پس هیچ محدودیتی از این جهت وجود ندارد.

شما میتوانید از هر روشی دوست داشتید برای دم کردن قهوه استفاده کنید و بعد بگذارید قهوه خنک شود. برای تزیین نوشیدنی سس شکلات، انواع ترافل و ویفر و بیسکویت گزینه های خوبی هستند.

 

طرز تهیه کافه گلاسه کافی شاپی

 

1- یک لیوان شیر را با پودر قهوه مخلوط کنید و درون قهوه جوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا قهوه شروع به جوشیدن کند سپس از روی حرارت بردارید (دقت کنید که نجوشد) و داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

2- برای سرو کردن و تزئین کافه گلاسه ابتدا با سس شکلات داخل لیوان چند خط بیندازید سپس شیر قهوه سرد را درون لیوان بریزید، بستنی را کمی هم بزنید تا نرم شود و روی شیر قهوه بریزید، مقداری سس شکلات اضافه کنید. در انتها نیز روی بستنی ها خامه بریزید و روی آن را با سس شکلات تزئین کنید.

  کافه گلاسه خانگی خوشمزه  

نکته های کلیدی:

- به نظر من بستنی به اندازه کافی نوشیدنی رو شیرین میکنه و نیازی به شکر نیست. اما در صورت تمایل میتونید مقداری شکر هم موقع جوشاندن به شیر و قهوه اضافه کنید یا کمی سیروپ داخل لیوان سرو بریزید.

- اگر برای مهمانی خانوداگی گلاسه قهوه تهیه میکنید بهتر است برای بچه ها سان شاین تهیه کنید.

- در برخی منابع ذکر شده که تفاوت گلاسه قهوه و کافه گلاسه نوع بستنی آنهاست. یعنی در گلاسه قهوه به جای بستنی وانیلی از بستنی قهوه استفاده میشود.

- شما میتوانید از بستنی های مغزذار مثل بستنی گردویی یا بستنی بیسکویتی هم برای تهیه نوشیدنی کافی شاپی خوشمزه استفاده کنید.

- با خرید اسپری خامه میتوانید به راحتی نوشیدنی را تزیین کنید.