کوکی ساده یا بیسکوییت ساده خانگی یکی از جذاب ترین شیرینی هایی است که میتوان در منزل تهیه کرد. همان طور که میدانید کوکی ها نوعی شیرینی خشک هستند که بافتی مابین شیرینی نارگیلی و بیسکوییت دارند.

در برخی از انواع کوکی بافت تردتر و در برخی دیگر نرم تر است. بیسکوییت ساده و خوشمزه ای که قصد داریم از آن در ادامه صحبت کنیم، یک نوع کوکی ساده و شیک است که میتوانید به دلخواه آن را تزیین کرده و با کمک کاتر های فانتزی کوکی عروسکی تهیه کنید.

این آموزش در واقع در مورد کوکی ساده وانیلی است و کمی با کوکی ساده شکری تفاوت دارد. اما در هر دوی این کوکی ها از شکر برای تزیین استفاده می شود. این کوکی یا بیسکوییت ساده در فر تهیه می شود و یک میان وعده یا عصرانه ی دل انگیز وانیلی را می سازد.

همین طور پذیرایی از مهمانان با کوکی ساده ی دست پخت خودتان لطف دیگری دارد. این کوکی ساده و خوشمزه را تهیه کنید و نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

طرز تهیه کوکی ساده

 

مرحله اول طرز تهیه کوکی ساده:

تمام مواد اولیه را برای تهیه کوکی ساده آماده کنید و بیرون از یخچال قرار دهید تا به دمای اتاق برسند. فر را روشن کنید تا در دمای 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتی گراد گرم شود.

 

آماده سازی مواد

مرحله دوم طرز تهیه کوکی ساده:

ابتدا کره و شکر را در غذاساز بریزید و یا با هم زن برقی بهم بزنید تا حالتی خامه ای پیدا کنند. سپس تخم مرغ، شیر و وانیل را اضافه کنید و چند دقیقه بهم بزنید تا مطمئن شوید که تمام مواد به خوبی ترکیب شده اند.

 

مخلوط کره و شکر

مرحله سوم طرز تهیه کوکی ساده:

یک کاسه ی دیگر بردارید و در آن بیکینگ پودر و آرد را با هم الک کنید. آرد و بیکینگ پودر را به مخلوط کره اضافه کنید و با دور کند همزن یا مخلوط کن بهم بزنید. (سرعت بالای همزن آرد را پخش خواهد کرد.) چند دقیقه به هم زدن ادامه دهید در حدی که مواد کاملا مخلوط شوند. زیاد هم زدن خمیر کوکی، بیسکوییت ها را سفت خواهد کرد.

 

الک کردن آرد

مرحله چهارم طرز تهیه کوکی ساده:

خمیر را از کاسه خارج کنید. روی سطح کار آرد بپاشید و با دست خمیر را ورز دهید. خمیر را به شکل یک دایره ی نازک تخت کنید. یک کیسه ی پلاستیکی پهن کنید. خمیر را در آن قرار داده و به مدت حداقل 30 دقیقه یا تمام شب در فریزر قرار دهید.

 

ورز دادن خمیر

مرحله پنجم طرز تهیه کوکی ساده:

خمیر را از فریزر خارج کرده و کیسه ی پلاستیکی را از آن جدا کنید. روی سطح کار را آرد بپاشید و وردنه را به آرد آغشته کنید تا خمیر به آن ها نچسبد. سپس خمیر را با وردنه صاف کنید تا ضخامت آن کم و در تمام سطح خمیر یکسان شود.

 

باز کردن خمیر

مرحله ششم طرز تهیه کوکی ساده:

وقتی خمیر به ضخامت مناسب رسید، به کمک کاتر کوکی خمیر را برش دهید. کوکی ها را روی کاغذ روغنی درون سینی فر قرار دهید. بین هر کوکی 5 سانتی متر فاصله بگذارید تا بهم نچسبند.

 

برش کوکی

مرحله آخر طرز تهیه کوکی ساده:

به کمک یک براش روی کوکی ها شیر بمالید و سپس کمی شکر روی آن ها بپاشید. کوکی ساده را به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر بگذارید تا طلایی رنگ شود. نوش جان.

 

پخت کوکی ساده

نکات کلیدی تهیه کوکی ساده

- دستور کوکی ساده از سایت thespruceeats ترجمه شده است.

- پس از پخت بیسکوییت ها بسیار ترد و شکننده هستند. باید اجازه دهید بیسکوییت ها به مدت 3 - 5 ساعت در سینی بمانند تا خنک شوند، سپس به ظرف اصلی انتقال دهید.

- کوکی ساده برای مدت چند ماه هم به راحتی قابل مصرف میباشند.

- به دلیل تفاوت دمای هر فر پیشنهاد می شود در زمان پخت بیسکوییت جلوی در فر بنشینید و بیسکوییت ها را زیر نظر بگیرید. دقت کنید که زیر بیسکوییت ها قهوه ای نشود.