دربین انواع بستنی که دوستداران فراوان داره خوردن بستنی یخی در یک روز گرم و طاقت فرسای تابستان می تونه حسابی سر حالمون بیاره و کمی حال و هوامون رو عوض کنه به خصوص اگه این بستنی لذیذ توی خونه و با مواد و میوه های مرغوب و سالم تهیه بشه. خوب می دونیم که بستنی یخی رو می شه با مواد مختلف یعنی شیر، شربت، پوره انواع میوه و .. تهیه کرد و از خوردنش حسابی لذت برد. یک نوع بستنی یخی که طرفدار بسیار داره بستنی یخی دو رنگ یا چند رنگه که بیش از هرکسی بچه ها عاشقش می شن و تمایل زیادی به خوردنش دارن.

بستنی یخی دو رنگ یا چند رنگ(رنگین کمان) رو می شه با انواع میوه ها ی ترکیبی تهیه کرد و این حس تازگی و طراوت بستنی خونگی رو چند برابر کرد.

امروز قصد دارم بستنی دو رنگ خوشمزه با ماست  رو آموزش بدم که از ترکیب دو میوه پر طرفدار یعنی طالبی و تمشک تهیه می شه و می تونید با همراهی عزیزان و فرزندانتون حسابی از درست کردن و خوردنش لذت ببرید و حتی این بستنی خوش آب و رنگ رو می شه برای مناسبات مختلف مثل تولد بچه ها در شکل ها و اندازه های مختلف سرو کرد و حسابی همه رو هیجان زده و خوشحال کرد.

  بستنی میوه ای  

بستنی یخی دو رنگ با طالبی و تمشک

 

مرحله اول:

طالبی را پوست بکنید و به تکه های کوچک برش بزنید سپس تکه های طالبی ، نصف پیمانهشکر و 2/3 ماست را داخل میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود ، مخلوط را داخل قالب بستنی بریزید و 1-2 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا ببندد.

مرحله دوم:

برای لایه بالایی تمشک را بهمراه نصف پیمانه شکر داخل میکسر بریزید ، 1/3 باقی مانده ماست را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود سپس از صافی رد کنید ، این مخلوط را روی بستنی طالبی که یخ زده است بریزید و مجدد داخل فریزر قرار دهید تا لایه بالایی نیز بسته شود. زمانیکه این لایه نیز بسته شد بستنی یخی طالبی شما آماده است.

 

نکات کلیدی تهیه بستنی یخی دو رنگ

-می توان به جای ماست خامه ای از ماست شیرین پر چرب یا خامه هم استفاده کنید ، میتوانید به جای تمشک از میوه های دیگری مانند شاه توت ، توت فرنگی و ... نیز استفاده کنید.

-به جای این میوه ها از هر میوه دیگه مثل توت فرنگی، هندوانه، موز، انبه، شاهتوت و ... می توان استفاده کرد.

همراهان عزیز خوشحال می شویم بستنی یخی دو رنگ را با دستور ایران کوک تهیه کنید و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.