بستنی، بهترین گزینه برای پذیرایی از مهمانان در روزهای گرم تابستان است. البته با اختصاص کمی وقت می‌توانید با بستنی خانگی به استقبال مهمان‌های خود بروید و حسابی برای آن‌ها سنگ تمام بگذارید. انواع بستنی از بستنی یخی تا بستنی میوه‌های تابستانی مثل بستنی هلو و بستنی آلبالو را می‌توانید در خانه درست کنید که طرز تهیه آن‌ها را در ایران کوک آموزش داده‌ایم. اینجا قصد داریم طرز تهیه بستنی شکلاتی را یاد بدهیم که جزو جذاب‌ترین و محبوب‌ترین بستنی‌ها به شمار می‌آید.

بستنی شکلاتی دستورهای تهیه متفاوتی دارد، ما یکی از آسان‌ترین دستورهای تهیه این بستنی را برای شما انتخاب کرده‌ایم. مطمئن باشید با این دستور، بستنی شکلات خوشمزه و فوق‌العاده‌ای می‌توانید درست کنید که بستنی شکلاتی‌های بیرون به پای آن نمی‌رسند. این بستنی بافت کش‌دار و غلیظی دارد و برای درست کردنش فقط از 4 مواد اولیه یعنی خامه فرم‌گرفته، شیرعسلی، شکلات تلخ و کیت کت خردشده استفاده می‌شود.

 

طرز تهیه بستنی شکلاتی

مرحله اول

ابتدا خامه را با همزن کمی بزنید تا فرم بگیرد. شیر عسلی را به خامه اضافه کنید و با قاشق مخلوط نمایید (شیر عسلی ولرم باشد).

بستنی

 

مرحله دوم

شکلات تلخ را درون کاسه‌ای تکه‌تکه کنید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا نرم و شل شود. سپس، شکلات نرم‌شده را استراحت دهید تا کمی خنک شود (تا اندازه‌ای باید خنک شود که شکلات نرم بماند و بسته نشود).

بستنی

 

مرحله سوم

شکلات تلخ را پس از خنک شدن به مخلوط خامه‌ای اضافه کنید و مخلوط نمایید تا یکدست شود (شکلات باید دمای مشابهی با مخلوط خامه‌ای داشته باشد تا در زمان مخلوط شدن بافتش تکه‌تکه نشود).

بستنی

 

مرحله چهارم

درون کاسه‌ای بیسکوییت کیت کت را با چنگال خرد کنید و با مواد بستنی مخلوط کنید (می‌توانید به جای بیسکوییت از مغزهای آجیلی یا بیسکوییت‌های مشابه استفاده کنید).

بستنی

 

مرحله پنجم

مخلوط بستنی آماده‌شده را به مدت 5 – 10 ساعت درون ظرف در بسته داخل فریزر قرار دهید تا بستنی خودش را بگیرد. پس از مدت زمان ذکرشده، بستنی شکلاتی کش‌دار و خوشمزه‌تان آماده سرو است.

بستنی

نکات طلایی در تهیه بستنی شکلاتی

-می‌توانید به جای کیت کت از مغز گردو استفاده کنید.

- در تهیه این بستنی هم می‌توانید از شیرعسلی خانگی استفاده کنید هم آن را از فروشگا‌ه‌ها بخرید. برای درست کردن شیرعسلی خانگی 1/2 لیوان شیر را با 3 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید.

- هنگام مخلوط کردن مخلوط خامه‌ای با شکلات آب‌شده، هر دو باید دمای مشابهی داشته باشند.

 

سخن آخر

بستنی شکلاتی، جزو جذاب‌ترین و محبوب‌ترین بستنی‌ها به شمار می‌آید و می‌توانید آن را به راحتی بدون نیاز به بستنی‌ساز در خانه درست کنید. این بستنی فقط با 4 ماده اولیه یعنی خامه فرم‌گرفته، شیرعسلی، شکلات تلخ و کیت خردشده درست می‌شود و بافتی کش‌دار و غلیظ دارد.

در اولین مرحله برای درست کردن بستنی شکلاتی، خامه را با همزن بزنید تا فرم بگیرد. سپس، شیرعسلی را با خامه فرم‌گرفته مخلوط کنید و شکلات تلخ را روی حرارت بخار آب قرار دهید تا نرم شود. اجازه دهید شکلات نرم‌شده خنک شود و سپس، آن را به مخلوط خامه‌ای اضافه کنید. در آخر کیت کت خردشده را با مواد بستنی مخلوط کنید و بستنی را در ظرف دربسته حدود 5-10 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد.