یه شیرینی خوشمزه که توی ماه رمضان مثل زولبیا و بامیه خیلی پرطرفداره؛ باسلوق هست. باسلوق ظاهر خوشگلی داره و میشه به رنگ های مختلف اون رو تهیه و جلوه ی سفره ی افطاری ماه رمضان رو چندین برابر کرد. شاید با خودتون فکر کنین که تهیه کردن باسلوق خونگی خیلی دردسر داره اما باید مژده بدم که اصلا این طور نیست. ما این جا با آموزش تصویری باسلوق به صورت مرحله به مرحله به شما میگیم که باید چی کار کنین. تازه! در آخر دستور باسلوق ساده ، یه سری نکات هم برای تنوع دادن آوردیم که دستتون باز باشه. پس نگران چیزی نباشین.

ما توی این دستور برای سفت شدن باسلوق از پودر ژلاتین استفاده کردیم که بهش باسلوق ژله ای گفته میشه. اما بعضی ها هم هستن که دوست دارن باسلوقشون نرم و بدون ژلاتین باشه. انتخاب این مورد به خودتون بستگی داره. اگه فعلا نمیدونین که باید کدوم راه رو انتخاب کنین؛ پیشنهاد میدم برای بار اول طبق دستوری که در ادامه آوردیم، پیش برید تا دستتون بیاد. این شما و اینم دستور تهیه باسلوق خانگی و خوشمزه!

طرز تهیه باسلوق لقمه ای

مرحله اول:

ابتدا نشاسته را با یک پیمانه آب سرد در یک کاسه ی متوسط حل کنید. مطمئن شوید که نشاسته در آب گلوله نشده باشد. میتوانید از یک صافی کمک بگیرید تا گلوله های نشاسته را جدا کرده و حل کنید.

هم چنین اگر از پودر نشاسته استفاده کنید، با مشکل گلوله شدن آن مواجه نخواهید شد.

مخلوط کردن آب و نشاسته

مرحله دوم:

یک قابلمه ی نچسب بردارید و یک پیمانه آب را به همراه دو پیمانه شکر در آن بریزید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شده و شکر بهتر در آب حل شود.

مرحله سوم:

وقتی شکر در آب حل شد، مخلوط آب و نشاسته را در قابلمه بریزید و با هم ترکیب کنید. به طور مداوم به هم زدن ادامه دهید تا نشاسته ته نگیرد و به خوبی پخته شود.

مخلوط نشاسته و شکر

مرحله چهارم:

در این مرحله از تهیه باسلوق باید به روش بن ماری، پودر ژلاتین را در آب جوش حل کنید. برای این کار باید روی بخار کتری، یک کاسه نشکن بگذارید و پودر ژلاتین را به همراه یک چهارم پیمانه آب در آن بریزید. در صورت نیاز میتوانید کمی آب اضافه کنید تا پودر ژلاتین به طور کامل حل شود.

مرحله پنجم:

هنگامی که پودر ژلاتین به طور کامل حل شد، آن را به مخلوط نشاسته و شکر اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. راحت الحلقوم شما باید پس از نیم ساعت غلظتی مشابه با عکس زیر داشته باشد.

غلیظ شدن نشاسته

مرحله ششم:

پس از گذشت حدودا نیم ساعت باید گلاب و وانیل را اضافه کنید. ممکن است دوباره مایع نشاسته شما کمی رقیق شود. اما آن قدر به هم زدن ادامه دهید که غلظت آن پس از یک ساعت مانند عکس زیر شود.

افزودن گلاب و وانیل

مرحله هفتم:

بعد از این که یک ساعت و ربع از زمان حرارت دیدن نشاسته گذشت، کره را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا حدی که باسلوق به راحتی از قابلمه جدا شود. سپس آن را از روی حرارت بردارید.

غلیظ شدن باسلوق

مرحله آخر:

مایع راحت الحلقوم را باید به مدت حدودا سه ساعت در یخچال بگذارید تا به خوبی سفت شود. اما قبل از آن، برای شکل دادن به باسلوق چهار راه دارید:

- باسلوق گرم را میتوانید به کمک دست یا قاشق شکل داده و در پودر نارگیل بغلتانید. یک مغز گردو را نصف کرده و روی آن قرار دهید.

شکل دادن به باسلوق

- هم چنین میتوانید از قالب های متنوع استفاده کنید. داخل قالب ها را مغز گردو بگذارید و به پودر نارگیل آغشته کنید. سپس باسلوق گرم را در آن ها بریزید و در یخچال بگذارید.

باسلوق قالبی

- در یک کاسه پودر نارگیل بریزید. سپس درون پودر نارگیل یک حفره به اندازه ی یک باسلوق ایجاد کنید. یک گردو در انتهای حفره قرار دهید و بعد مایع باسلوق را در آن بریزید و روی آن را با پودر نارگیل بپوشانید. این کار را برای تمام مایع راحت الحلقوم ادامه دهید. سپس کاسه را در یخچال بگذارید. وقتی باسلوق سرد شد و شکل گرفت، میتوانید آن را بردارید.

ریختن مایع باسلوق در نارگیل

- داخل یک ظرف مستطیلی یک کیسه ی فریزر قرار دهید و روی آن را پودر نارگیل بپاشید. با فاصله مغز گردوها را قرار دهید. سپس مایع راحت الحلقوم را روی آن بریزید. پس از این که در یخچال گذاشتید و سرد شد، آن را به شکل لوزی یا مستطیل برش بزنید.

باسلوق به شکل لوزی

نوش جان.

سرو باسلوق

نکات کلیدی تهیه باسلوق خانگی

- پودر نارگیل چرب برای تهیه این خوراکی خوشمزه، گزینه مناسب تری است.

- راحت الحلقوم فقط تا هنگامی که گرم باشد، قابل شکل دادن است. پس در مرحله ی آخر باید سرعت عمل داشته باشید.

- با کمی رنگ خوراکی ژله ای میتوانید باسلوق به رنگ های دلخواه تهیه کنید. باسلوق زعفرانی نیز با اضافه کردن زعفران دم کرده در مرحله ششم، به دست می آید.

باسلوق رنگی

- برای شفاف تر شدن راحت الحلقوم میتوانید کمتر از نصف قاشق چایخوری جوهر لیمو به مواد اولیه اضافه کنید.

- کنجد، گل محمدی و مغزهای دلخواه را میتوانید جایگزین پودر نارگیل و مغز گردو نمایید.

- برای تهیه باسلوق کشدار میتوانید از 200 گرم گلوکز مایع به جای گلاب استفاده کنید.

- اگر دوست دارید شیرینی باسلوق ژله ای شما کمتر شود، میتوانید یک و نیم پیمانه شکر بریزید.

- در صورتی که به پودر ژلاتین دسترسی ندارید، میتوانید از طریق صفحه انواع ژلاتین در مورد ورقه ژلاتین و طرز استفاده ی آن اطلاعات بیشتری به دست آورید.