کیک فرشته برفی، یک کیک سبک و متفاوت است و بافتی لطیف و بسیار ترد دارد. کیک فرشته برفی معمولا در روزهای سرد زمستان و ایام کریسمس درست می‌شود و برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، گزینه‌ای عالی است. برای درست کردن این کیک به جای تخم‌مرغ کامل فقط از سفیده تخم‌مرغ استفاده می‌شود و به همین دلیل رنگی سفید و دلربا دارد.

از آن جایی‌که برای تهیه این کیک از 12 عدد سفیده تخم‌مرغ درست می‌شود، زرده‌های تخم‌مرغ را باید برای درست کردن غذا یا خوراکی دیگری مانند نان استفاده کنید. همچنین برای زدن سفیده تخم‌مرغ در این کیک باید از همزن برقی استفاده کنید وگرنه کیک‌‌تان خوب درنمی‌آید. این کیک برای افرادی که در رژیم غذایی‌شان نمی‌توانند از زرده تخم‌مرغ استفاده کنند، مناسب است. برای یادگیری طرز تهیه کیک فرشته برفی با ایران کوک همراه باشید.

 

طرز تهیه کیک فرشته برفی

مرحله اول

سفیده‌های تخم مرغ را داخل کاسه‌ای بریزید و 10 دقیقه روی بخار آب قرار دهید تا سفیده‌های تخم‌مرغ گرم شوند.

کیک فرشته

 

مرحله دوم

سفیده‌های تخم‌مرغ، آب ولرم، کرم تارتار و اسانس وانیل را داخل کاسه‌ای بریزید و با همزن بزنید تا سفیده‌ها فرم بگیرند (وقتی کاسه را برمی‌گردانید سفیده نباید نریزد).

 

مرحله سوم

پودر قند را به سفیده‌های فرم‌گرفته اضافه کنید و مجددا بزنید تا سفیده‌ها، حالت خامه‌ای بگیرد. سپس، مخلوط آرد و نمک را کم کم روی سفیده‌ها الک کنید و آن‌ها را مخلوط نمایید.

مواد را با لیسک در یک جهت و به صورت دورانی و بسیار سبک هم بزنید تا هوا داخل مایه کیک شود؛ این کار باعث می‌شود کیک‌تان پس از پخت، بزرگ‌تر و سبک‌تر شود (مواد را فقط تا حدی هم بزنید که مخلوط شوند).

کیک فرشته

 

مرحله چهارم

داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید و تمام سطح قالب را خوب پوشش دهید (به دلیل این‌که کیک فرشته برفی روغن و کره ندارد بدون کاغذ روغنی به قالب می‌چسبد). مایه کیک را تا 2/3 قالب بریزید.

کیک فرشته

 

مرحله پنجم

قالب را داخل فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کرده‌اید، به مدت 30 – 40 دقیقه قرار دهید (بسته به نوع فر، دمای پخت متفاوت است، بنابراین پس از 30 دقیقه، باید کیک را چک کنید).

هر وقت یک خلال چوبی داخل کیک فرو کردید و خلال چوبی تمیز بیرون آمد یعنی، کیک‌تان پخته است. بعد از این‌که کیک‌تان پخت، اجازه دهید سرد شود و بعد آن را با پودر قند، خامه، تکه‌های میوه و... تزیین کنید.

کیک فرشته

 

سخن آخر

کیک فرشته برفی، کیکی جذاب و متفاوت است که بافتی ترد و لطیف دارد. برای درست کردن این کیک به جای تخم‌مرغ کامل از سفیده تخم‌مرغ استفاده می‌شود و به همین دلیل رنگ سفید دلربایی دارد. این کیک را معمولا در روزهای سرد زمستان و ایام کریسمس برای مهمانی‌ها درست می‌کنند.

برای درست کردن کیک فرشته برفی باید سفیده‌های تخم‌مرغ را داخل یک کاسه روی بخار آب، گرم کنید. سفیده‌ها، آب ولرم، کرم تارتار و اسانس وانیل را داخل کاسه‌ای بریزید و با همزن بزنید تا سفیده‌ها فرم بگیرند. در ادامه پودر قند را به سفیده‌های فرم‌گرفته اضافه کنید و بزنید. سپس، مخلوط آرد و نمک را کم کم روی سفیده‌ها الک کنید و مخلوط شان نمایید. داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید و 3/2 آن را با مایه کیک پر کنید. قالب را به مدت 30 تا 40 دقیقه در فر از قبل گرم‌شده با درجه حرارت 30 تا 40 دقیقه قرار دهید تا کیک‌تان بپزد.