آلبالو خشک، از آن دسته تنقلاتی است که هیچ کس به آن نمی‌گوید. برخی از اوقات هست که دل‌مان به شدت یک خوراکی خوشمزه و هیجان‌انگیز می‌خواهد؛ در این مواقع می‌توانیم به سراغ آلبالو خشک برویم و از خوردنش لذت ببریم. یکی از مزایای آلبالو خشک علاوه بر مزه دلچسبش، سالم بودن آن است. ما اینجا قصد داریم طرز تهیه آلبالوی خشک خانگی به چند روش مختلف را آموزش دهیم تا بتوانید خودتان در منزل، این میوه را خشک کنید و در تمام طول سال به این خوشمزه‌های هیجان‌انگیز دسترسی داشته باشید.

قبل از این‌که به سراغ روش خشک کردن آلبالو برویم، بهتر است کمی با خواص فوق‌العاده میوه آلبالو و آلبالو خشک آشنا شویم. آلبالو منبعی سرشار از ویتامین‌های ث، ب، آ و املاح معدنی مانند کلسیم، آهن، منیزیم، سدیم، روی و فسفر است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آلبالو موجب سم‌زدایی و پاکسازی کبد می‌شوند. همچنین خوردن آلبالو با محدود کردن فعالیت آنزیم سیکلواکسیژناز(از عوامل مهم ایجاد التهاب و احساس درد در بدن) به کاهش دردها کمک می‌کند. مقابله با پوکی استخوان، استحکام استخوا‌ن‌ها، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و کاهش چربی از دیگر خواص خوردن آلبالوی تازه و آلبالوی خشک هستند.

روش اول تهیه آلبالو خشک

مرحله اول

دم آلبالوها را بگیرید و بدون شست‌وشو روی پارچه‌ای پهن کنید. اجازه دهید آلبالوها به مدت 2 روز زیر نور آفتاب بمانند. پس از 2 دو روز با فشار دست، هسته آلبالوها را با فشار دست خارج کنید (هسته آلبالوها پس از 2 روز ماندن زیر آفتاب به راحتی خارج می‌شود و آسیبی به بافت آلبالو نمی‌رسد).

مرحله دوم

پس از این‌که هسته آلبالوها را خارج کردید، آن‌ها را با آب سرد آبکشی کنید. پس از این‌که آب اضافی آلبالوها خارج شد، آن‌ها را روی سینی پهن کنید و در محیط خانه یا بیرون بگذارید تا خشک شوند.

روش دوم تهیه آلبالو خشک

مرحله اول

دم آلبالوها را بگیرید و آن‌ها را بشویید. سپس، آلبالوهای شسته‌شده را نمک بزنید و روی پارچه‌ای در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا خشک شوند. بسته به مقدار نرمی یا خشکی که دوست دارید آلبالوها داشته باشند، آن‌ها را 1 تا 3 روز در معرض نو آفتاب قرار دهید.

مرحله دوم

پس از این‌‎که آلبالوها خشک شدند، آن‌ها را مجدد آبکشی کنید و مقداری نمک بزنید. سپس، آلبالوها را  1 ساعت دیگر در نور آفتاب قرار دهید تا آماده شوند.

روش سوم تهیه آلبالو خشک خانگی

مرحله اول

آلبالوها را با آب سرد بشویید و دم آن‌ها را جدا کنید. با استفاده از هسته‌گیر، هسته آلبالوها را دربیاورید. آلبالوها را روی سینی فر پهن کنید و سینی را درون فر با دمای ۷۴ درجه سانتیگراد قرار دهید.

مرحله دوم

بعد از ۳ ساعت پوسته آلبالوها کمی چروکیده می‌شود و باید دمای فر را بر روی ۵۷ درجه سانتیگراد بیاورید. بعد از ۱۶ الی ۲۴ ساعت آلبالو خشک‌های آماده می‌شوند.

طرز تهیه آلبالو خشک خانگی

 

سخن آخر

آلبالو خشک، جزو تنقلات خوشمزه و جذابی است که هیچ‌کس به آن نه نمی‌گوید. آلبالو خشک نه تنها یک خوراکی خوش‌طعم و دلچسب است بلکه دارای خواص و مزیاای زیادی برای سلامتی شماست. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این خوشمزه ترش را به راحتی می‌توانید در خانه‌تان درست کنید.

تا اینجا با 3 روش تهیه آلبالو خشک خانگی آشنا شدید. در 2 روش اول میوه آلبالو با گذاشتن آن در معرض نور آفتاب خشک می‌شود؛ البته در یک روش آلبالو با هسته خشک می‌شود اما در روش دیگر هسته آلبالو درآورده می‌شود. در سومین روش، آلبالو با استفاده از فر خشک می‌شود که حدود 20 تا 28 ساعت طول می‌کشد. نتیجه کار در هر 3 روش عالی است.