تزیین نما سنگ

 

آموزش ساخت گلدان نما سنگ

 

برای ساخت این گلدان شیک و زیبا شما به ملات گچ ، سنگریزه ، پارچه توری و گلدان فلزی یا سفالی نیاز دارید.

 

تزیین نما سنگ

 

ابتدا ملات گچ را با استفاده از مقداری پودر گچ و اب اماده کنید ( میتوانید از ملات های آهکی ، سیمانی و ... هم استفاده کنید ) ، با کاردک مقداری از ملات روی سطح گلدان بزنید سپس پارچه توری را روی آن قرار دهید ، کمی صبر کنید تا پارچه به سطح ملات بچسبد.

 

مقداری دیگر ملات درست کنید و این بار سنگ ها را با کمک ملات روی توری متصل نمایید ( بدلیل اینکه ملات زود سفت میشود باید کم کم آماده اش کنید و سرعت عمل نیز داشته باشید ).

 

تزیین نما سنگ

 

پس از اینکه سنگ ها به بدنه متصل شدند اجازه دهید خوب خشک شوند ، مجدد ملات درست کنید و تمام سطح کار و لابلای سنگ ها را با آن پوشش دهید ، پس از چند دقیقه با استفاده از ابر نم دار به آرامی روی کار بکشید تا اضافی گچ از روی سنگ ها کنار برود و کار مشخص شود ؛ گلدان را کناری قرار دهید تا ملات خوب خشک شود.

 

نکته ها : ملات ماده خمیری شکلی است که مصالح بنایی را به یکدیگر می‌چسباند و آنها را به دیوار و سایر اجزای ساختمان بدل می‌سازد ، ملات گچ از پاشیدن گچ در آب بدست می آید ، در این ملات بیش از 80 درصد را پودر گچ تشکیل میدهد ، ملات آماده پیش از 30 دقیقه باید مصرف شود چون سفت شده و به سطح کار نخواهد چسبید.