اگر به دنبال رژیم لاغری برای مهمانی میگردید، این مطلب میتواند برای شما مفید باشد. برنامه غذایی یک روزه ای که در اینجا برای شما آماده کردیم تنها 1000 کالری دارد و در طول یک هفته باعث چند کیلو کاهش وزن میشود. اگر به پرخوری عادت کرده باشید، مثل هر رژیم دیگری ممکن است در ابتدا گرفتن رژیم برای شما سخت باشد اما به تدریج به آن عادت میکنید. اما در کل گرفتن این رژیم برای مهمانی چندان سخت نیست.  چون وعده های غذایی با فاصله مناسبی انتخاب شده اند. و به جز سه وعده اصلی سه میان وعده کوچک هم به شما پیشنهاد شده است.

برای ناهار و شام این رژیم لاغری، میتوانید مقدار خیلی کمی روغن را با ادویه های دلخواه مخلوط کنید. گوشت، مرغ یا ماهی را به این مایع آغشته کنید و در فر بپزید. روی ظرف گوشت فویل بکشید تا رطوبت غذا حفظ شود. با این رژیم لاغری برای مهمانی چند کیلو لاغر میشوید. اما فراموش نکنید برای جلوگیری از افزایش وزن مجدد باید همواره رژیم غذایی متعادلی انتخاب کنید. تا جای ممکن از خوردن غذاهای چرب و شیرین پرهیز کنید و به جای آن از سبزیجات و موادی با فیبر طبیعی استفاده کنید.

 

رژیم لاغری برای مهمانی

 

رژیم لاغری برای مهمانی (رژیم 1000 کالری)

 

صبحانه:

1 کف دست نان + 1 قاشق چایخوری پنیر + 1 عدد گوجه فرنگی + چای + 1 حبه قند

 

میان وعده:

1 عدد میوه متوسط

 

نهار :

5 قاشق غذاخوری برنج + 1 تکه کوچک مرغ یا گوشت یا ماهی کباب شده + 1 لیوان ماست کم چرب یا دوغ + 1 کاسه سالاد

 

میان وعده:

1 فنجان قهوه تلخ یا چای + 1 عدد میوه متوسط یا 3 عدد خرما

 

شام:

5 قاشق غذاخوری برنج + 1 تکه کوچک مرغ یا گوشت یا ماهی کباب شده + 1 لیوان ماست کم چرب یا دوغ + 2 کاسه سالاد

 

پیش از خواب:

1 عدد میوه یا چای + 3 عدد خرما

 

نکته مهم در مورد رژیم 1000 کالری:

- برنامه این رژیم لاغری تنها برای 1 هفته میباشد. مناسب افرادی است که اضافه وزن کمی دارند یا میخواهند برای مهمانی و ... چند کیلو وزن کم کنند.

- برای طولانی مدت پیشنهاد نمیشود (برای مدت طولانی میتوانید 1 بار در ماه از این رژیم استفاده کنید و در ادامه از رژیم های متعادل تر استفاده نمایید).