طعم کیک یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب و یا درست کردن آن است، اما تزیین آن هم به همان اندازه اهمیت دارد، مخصوصا اگر این کیک کیک تولد باشد! روش های مختلفی برای تزیین کیک تولد وجود دارد. اما مهمترین عاملی که قبل از تصمیم برای تزیین کیک تولد باید در نظر بگیرید، فرد متولد است. چرا که دختر و پسر بودن می تواند تاثیر زیادی بر نوع تزیین و حتی رنگ ها و خوراکی هایی که برای آن انتخاب می کنید داشته باشد. در این مطلب در مورد تزیین کیک تولد دخترانه به شکل فانتزی ایده های جالبی به شما ارائه خواهیم داد. به کمک ایده ها و روش های مختلف تزیین کیک تولد دخترانه فانتزی می توانید کیک های تولد را به کیکی فوق العاده تبدیل کنید. این تزیین ها نیازی به تخصص و مهارت ندارد و شما نیز می توانید به سادگی آن ها را روی کیک انجام دهید. علاوه بر این، برای درست کردن این کیک های فانتزی نیازی به مواد اولیه ی خاصی ندارید. حتی با خامه قنادی و ماسوره ی شکوفه هم می توانید خاص ترین کیک های فانتزی را درست کنید. پس تا ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

 

کیک تولد دخترانه فانتزی

 

 

۱- استفاده از گل

گل‌ های طبیعی می توانند بهترین ایده برای کیک تولد دخترانه فانتزی باشند. برای تزیین این دسته از کیک های تولد با گل، نیازی به تزیین بسیار پیچیده ندارید. کافی است روی کیک را به سادگی خامه کشی کرده و روی آن را با گل های مورد علاقه تان تزیین کنید. برای این کار می توانید از گل های ریز فانتزی و یا گل های بزرگ تر مانند رز استفاده کنید. انتخاب گل به سلیقه ی شما و رنگ مورد علاقه تان بستگی دارد. مهمترین مزیت تزیین کیک تولد با گل های طبیعی این است که برای این تزیین نیاز به مهارت و تخصص ندارید.

 

تزیین کیک با گل طبیعی

تزیین فانتزی کیک تولد

 

علاوه بر گل های طبیعی، گل های مصنوعی نیز می تواند جلوه ی بی نظیری به کیک های تولد بدهند. شما می توانید گل های مصنوعی را با فوندانت یا خمیر چینی درست کرده و آن ها را روی کیک قرار دهید.

 

گل تزیینی برای کیک تولد دخترانه فانتزی

 

۲- استفاده از اسمارتیز

اسمارتیزها یکی از بهترین خوراکی های تزیینی برای یک تولد دخترانه فانتزی هستند. برای تزیین کیک با اسمارتیز می توانید از طرح های مختلف استفاده کنید. می توانید به کمک آن ها شکل خاصی روی کیک درست کنید، روی کیک عدد بکشید و یا اصلا کل کیک را با اسمارتیز های رنگی بپوشانید.

 

تزیین با اسمارتیز

کیک رنگی

 

۳- کیک تولد دخترانه فانتزی با ماکارون

شاید تا به حال تزیین کیک های فانتزی با ماکارون ها را دیده باشید. این شیرینی های خوشمزه نه تنها طعم فوق العاده ای دارند، بلکه رنگ های مختلف و زیبای آن ها جلوه ی بی نظیری به کیک می دهد. شما می توانید این شیرینی های رنگارنگ را روی کیک قرار داده و یک کیک تولد دخترانه فانتزی درست کنید. ایده ی تزیین کیک با ماکارون بر عهده ی شماست! می توانید تمام روی کیک را با رنگ های مختلف ماکارون بپوشانید و با چند عدد از آن ها را در گوشه ای از کیک جمع کنید. این به مدل کیک و سلیقه ی شما بستگی دارد. فراموش نکنید که استفاده از سس های میوه ای با رنگ های مختلف می تواند به رنگی کردن کیک و جلوه دادن به آن بسیار مفید باشد.

 

ماکارون برای کیک تولد دخترانه فانتزی

 

۴- عروسک های خمیری برای کیک تولد دخترانه فانتزی

یکی از پر طرفدارترین کیک های تولد دخترانه، کیک هایی است که با عروسک های خمیری دخترانه مانند فرشته ها یا شخصیت های کارتونی مورد علاقه شان تزیین می شوند. شما نیز می توانید به راحتی با خمیر فوندانت شکل های عروسکی درست کرده و با قرار دادن آن ها روی کیک، یک کیک تولد دخترانه ی فانتزی داشته باشید. علاوه بر این، درست کردن حیوانات فانتزی با خمیر فوندانت و رنگ کردن آن ها نیز می تواند ایده ی فوق العاده ای برای تزیین کیک باشد. کافی است به تنوع بی شمار تزیین کیک با فوندانت و عکس های آن نگاه کنید و ایده بگیرید.

 

کیک فانتزی عروسکی

 

۵- استفاده از میوه ها برای کیک تولد دخترانه فانتزی

یک پیشنهاد ساده برای تزییم کیک تولد دخترانه فانتزی استفاده از میوه هاست. شما می توانید با خرد کردن میوه ها به شیوه ای خاص از آن ها برای دکور کیک تولد استفاده کنید. به عنوان مثال، توت فرنگی ها یکی از بهترین میوه ها برای تزیین کیک هستند. کافی است تاج آن ها را گرفته و چوب شور، خلال دندان یا مارشمالو داخل آن ها فرو کنید. به همین راحتی می توانید قارچ های طبیعی و زیبایی درست کرده و روی کیک را با آن ها بپوشانید.

 

روش تزیین کیک تولد دخترانه فانتزی

 

۶- شکوفه زدن با خامه و ماسوره

خامه قنادی و خامه ی زده شده یکی از بهترین خوراکی ها برای تزیین کیک هستند. با استفاده از آن ها می توان کیک را به شیوه های مختلفی تزیین کرد. یکی از این روش ها استفاده از ماسوره ی شکوفه است. کافی است خامه ی زده شده و فرم گرفته را داخل قیف قنادی ریخته و به سر آن ماسوره ی شکوفه با سایز مورد نظرتان وصل کنید. به این ترتیب می توانید طرح های متنوعی به کیک بدهید. یکی از بهترین طرح ها و شکل ها، طرح حیوانات بامزه و پشمالو روی کیک است. فراموش نکنید که با اضافه کردن چند قطره رنگ خوراکی به خامه های سفید می توانید تنوع طرح های خود را بیشتر و زیباتر کنید. در ادامه تصویر چند نمونه از کیک های تولد دخترانه را که با استفاده از خامه های شکوفه زده تزیین شده اند ببینید و از آن ها ایده بگیرید.

 

کیک خامه ای

شکوه زدن با خامه

 

۷- کیک تولد دخترانه فانتزی جوجه تیغی

درست کردن کیک به شکل حیوانات بهترین ایده برای درست کردن کیک تولد دخترانه است. در بین انواع طرح حیوانات برای کیک، جوجه تیغی یکی از محبوب ترین حیوان ها به ویژه برای دخترهاست. به ویژه آن که شما می توانید به راحتی این مدل کیک را درست کنید. برای درست کردن کیک تولد دخترانه فانتزی جوجه تیغی کافی است کیک اسفنجی را مانند تصویر زیر برش زده و بعد با شکلات روی آن را پر کنید. برای تیغ های جوجه تیغی می توانید از چوب شور با روکش شکلاتی، شکلات کیت کت و یا شکلات چیپسی بزرگ استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از تصویر کیک جوجه تیغی را به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید از آن ها ایده بگیرید.

 

شکلات چیپسی برای کیک تولد

جوجه تیغی برای کیک تولد دخترانه