استانبول یکی از مقصد های پر استقبال برای ایرانی ها و خارجی ها می باشد که تعطیلات خود را در این شهر سپری می کنیم، با اینکه استانبول رستوران های بسیاری دارد اما عده ای تمایل دارند غذاهای خیابانی و خوشمزه این شهر را نیز نوش جان کنند.

 

سیمیت

با شنیدن غذاهای استانبول یاد نان سیمیت می افتیم، نانی برشته و خوشمزه که پر از کنجد است و عطر وسوسه انگیزی دارد. در استانبو بسیاری روز خود را خوردن سیمیت و یک فنجان چای شروع می کنند، سیمیت جزو محبوب ترین غذاهای خیابانی استانبول و یکی از سریع ترین صبحانه هاست که مورد استقبال مردم استانبول و مسافران تور استانبول قرار گرفته است.

 

غذاهای خیابانی استانبول

 

لهمجون

لهمجون پیتزای استانبولی می باشد که برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل قرمز با هم ترکیب و روی خمیر نازک پهن می شود، سپس پیتزا را در فر گذاشته و پس از مدتی یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول می شود. این غذا را معمولا داغ داغ به همراه جعفری، آب لیمو و دوغ محلی می خورند.

 

لهمجون

 

کومپیر

کومپیر در واقع همان سیب زمینی تنوری که البته در استانبول سیب زمینی خالی نیست و بر روی سیب زمینی های تنوری خراکی های خوشمزه مانند ذرت، نخود فرنگی، سوسیس، هویج و سس ریخته میشود. پیشنهاد می شود مسافرات تور ترکیه این غذای خوشمزه را حتما در سفر خود امتحان کنند.

 

کمپیر

 

 

دوروم

دوروم یک ساندویچ میان وعده است که معمو لا با نان لواش، گوشت و سبزیجات درست می شود. این غذا بسیار سبک است و به راحتی خورده می شود. برای تهیه این ساندویچ از سزیجات و گوشت های متنوعی استفاده می شود که می توانید در میدان تکسیم این غذای خوشمزه را میل کنید.

 

دوروم

 

ایچلی کوفته

در خیابان استقلال استانبول شاهد دستفروش های زیادی هستید که غذایی به نام ایچلی کوفته می فروشند. برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده در خمیر نازک پیچیده و در روغن سرخ می شود.

 

تانتونی

تانتونی شباهت بسیاری به دوروم دارد اما پر ادویه تر و بسیار تند است. برای درست کردن تانتونی، نان لواش را با موادی مانند گوشت، فلفل، ادویه جات و گوجه فرنگی پر و ساندویچ می کنند. این غذا دو نوع دارد تند و معمولی برای افرادی غذاهای تند دوست ندارند. تانتونی در شهر آنتالیا طرفداران بسیاری دارد از این رو در سفر خود با تور آنتالیا می توانید تانتونی را میل کنید.

 

تانتونی