خمیر فوندانت

 

آموزش خمیر فوندانت با مارشمالو

 

مارشمالو 150 گرم  .  آب 2 قاشق غذاخوری  .  پودر قند 5 لیوان  .  نمک کمی

 

خمیر فوندانتی که از مارشمالو تهیه میشود راحت ترین و خوشمزه ترین نوع خمیر فوندانت برای تزیین کیک است.

 

خمیر فوندانت

 

طرز تهیه : مارشمالو را داخل کاسه ای شیشه ای بریزید و به آن 2 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و 1-2 دقیقه داخل ماکروفر با قدرت 100% قرار دهید تا مارشمالوها آب شده و بافت شان کشدار شود ( میتوانید هر 30 ثانیه مارشمالو را از ماکروفر خارج کنید و با قاشق هم بزنید و مجدد داخل ماکروفر قرار دهید ).

 

خمیر فوندانت

 

پس از اینکه مارشمالوها دارای بافتی چسبناک مانند آدامس شدند از ماکروفر خارج کنید و کم کم پودر قند را روی مارشمالو الک کنید و مخلوط نمایید ، در اوایل یا اواسط کار میتوانید رنگ خوراکی مورد نظر را اضافه کنید ، آنقدر پودر قند اضافه کنید که خمیر بافت نرم و انعطاف پذیری پیدا کند ( نیازی به استفاده از تمام پودر قند نیست ، اغلب 4 لیوان کافی میباشد ).

 

خمیر فوندانت

 

سطح کار را کمی چرب کنید سپس خمیر را روی سطح کار قرار دهید و شروع به ورز دادن کنید تا خمیر نرم و یکدست شود ، خمیر اماده را داخل چند کیسه فریزر قرار دهید و خوب هواگیری کنید و حداقل به مدت 12 ساعت در دمای اتاق قرار دهید تا استراحت کند.

 

نکته ها : نکته مهم در استفاده از خمیر فوندانتی که با مارشمالو تهیه میشود این است که بر خلاف کیک های دیگر لایه زیر خمیر یعنی روی کیک را با هر نوع کرم و شکلاتی میتوانید پوشش دهید اما مجاز به استفاده از خامه نیستید ! بدلیل اینکه رطوبت خامه خمیر فوندانت مارشمالو را شل میکند.

 

اگر خمیر فوندانت ماشرمالو بافتی سفت و خشک داشت میان آن چند قطره آب بریزید و کمی ورز دهید تا مجدد نرم شود ، این خمیر تا 2 هفته داخل کیسه فریزر هواگیری شده و ظرف دربسته قابل استفاده میباشد ، هر زمان خواستید با خمیر کار کنید مجدد آن را ورز دهید تا آماده کار شود.