یکی از نوشیدنی های دلچسبی که در تمام سال میشه سرو کرد اسموتی هست. خوبی اسموتی اینه که تنوع داره و در هر فصلی میشه متناسب با میوه های اون فصل اسموتی های متنوعی درست کرد. برای درست کردن این نوشیدنی خنک دو راه هست. یه روش اینه که همراه با میوه هاتون یه تعداد قالب کوچک یخ داخل مخلوط کن بریزید. که با این روش اسموتی شما حسسسسابی خنک میشه و اگه سریع بخوریدش ممکنه به اصطلاح برین فریز بشید! و احساس کنید تا مغز استخونتون یخ زده! که خب به نظرم زیاد جالب نیست. روش دوم اینه که میوه های مورد نظرتون رو از قبل خرد کنید. داخل کیسه زیپ دار بریزید و چند ساعتی یا حتی از شب تا صبح داخل فریزر بگذارید. به این ترتیب هر موقع هوس اسموتی کردید میوه های شما آماده میکس شدن هستن و نیازی به یخ هم نیست. روش دوم نیاز به برنامه ریزی از قبل داره. اما نتیجه بهتری داره به نظرم. مخصوصاً اگه برای بچه ها اسموتی درست میکنید بهتره از روش دوم استفاده کنید. این طوری کوچولوهای عزیز هم موقع خوردن این نوشیدنی خوشمزه اذیت نمیشن.

 

طرز تهیه اسموتی میوه مخلوط

هلو را پوست بکنید و خرد کنید. آن را به همراه تکه های یخ، آب، تکه های آناناس و موز خرد شده داخل مخلوط کن بریزید و بزنید تا یکدست شود. سپس اسموتی آماده را داخل لیوان بریزید. نوشیدنی خوشمزه را با برش های میوه تزیین کنید.

آن را بچشید و اگر نیاز است کمی شکر با آن مخلوط کنید تا به طعم دلخواه خود برسید.   اسموتی هلو و موز و آناناس  

نکته های کلیدی:

- اسموتی نوشیدنی خنک و کم کالری ای مشابه یخ در بهشت است. در این نوشیدنی که شکلی پوره مانند و یخی دارد از شکر استفاده نمیشود.

- بهتر است از میوه های یخ زده استفاده کنید.

- هرچه مقدار یخ یا میوه در اسموتی بیشتر باشد اسموتی سفت تر و پوره ای تر میشود.

- در صورت تمایل میتوانید مقداری شکر نیز به اسموتی تان اضافه کنید. به خصوص اگر به جای آبمیوه از آب استفاده میکنید بهتر است کمی شکر اضافه کنید.

- به جای آب و آبمیوه میتوانید از شیر یا ماست شیرین هم استفاده کنید. در این صورت بهتر است یک چهارم قاشق چایخوری وانیل هم برای خوش عطر شدن اضافه کنید.