سس آلفردو یکی از محبوب ترین سس های ایتالیایی است که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. این سس معمولا برای تهیه پاستای آلفردو استفاده میشود.  اما پاستا تنها کاربرد آن نیست. مثلا میتوانید با آن پیتزای آلفردو، لازانیا آلفردو هم تهیه کنید. در ضمن این سس به سیب زمینی هم طعم خیلی خوبی میدهد. پس خوب است با طرز تهیه سیب زمینی با سس آلفردو خوشمزه آشنا شوید.

طرز تهیه سیب زمینی با سس آلفردو

سیب زمینی با سس خامه

طرز تهیه : سیب زمینی ها را پوست بکنید و خرد کنید. سپس همراه با 2 حبه سیر ، برگ بو ، نمک و 1 لیوان داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا بپزد و نرم شود.

سیب زمینی با سس خامه

داخل ماهیتابه 1 قاشق روغن و 2 قاشق کره بریزید. پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شود. سپس هویج های پوست گرفته و رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا هویج نیز نرم شود.

سیب زمینی با سس خامه

مخلوط هویج و پیاز را در میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود ( این کار سلیقه ای میباشد ). 1 قاشق باقی مانده کره را داخل ماهیتابه بریزید. هویج های میکس شده را اضافه کنید و تفت دهید. سپس خامه ، نمک و فلفل بزنید و خوب مخلوط کنید.

سیب زمینی با سس خامه

پس از اینکه سس غلیظ شد از روی حرارت بردارید و سیب زمینی های پخته را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند. سپس در ظرف بریزید و سرو کنید ( بهتر است روی ظرف را با پارچه بپوشانید و 1-2 ساعت استراحت دهید تا طعم ها جذب هم شوند اما این مورد اجباری نیست ).