حلوا، یکی از دسرهای ساده و خوشمزه ایرانی است که محبوبیت زیادی دارد. همچنین این دسر، پای ثابت مراسم‌های ترحیم و سفره‌های نذری است. ما قبلا در ایران کوک طرز تهیه حلوا نذری را آموزش داده‌ایم و می‌توانید طبق دستورالعمل آن در مراسم‌های مختلف، حلوا درست کنید. البته اگر دوست دارید در این مراسم‌ها حلوای شیک‌تر و مجلسی‌تر تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم رولت حلوا را امتحان کنید.

رولت حلوا، ظاهری شبیه رولت خامه‌ای دارد با این تفاوت که به جای خامه در آن از حلوا استفاده می‌شود. برای تهیه رولت حلوا در خانه به آرد، شکر، روغن مایع، کره، گلاب و نان میکادو نیاز دارید. درست کردن این حلواهای رولتی نیز بسیار آسان است و در زمانی کوتاه آماده می‌شوند. در صورت تمایل می‌توانید روی رولت‌های حلوا مقداری شکلات ذوب‌شده بریزید و آن‌ها را خوشمزه‌تر و جذاب‌تر بکنید. برای یادگیری طرز تهیه رولت حلوا با ایران کوک همراه باشید.

طرز تهیه رولت حلوا

مرحله اول

درون قابلمه‌ای شکر، آب، زعفران دم‌کرده و گلاب را بریزید و مخلوط کنید. سپس، قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید و شکر حل شود.

آرد را درون قابلمه دیگری روی حرارت متوسط قرار دهید و با قاشق چوبی هم بزنید تا بوی خامی آن گرفته شود.

حلوا رولتی

مرحله دوم

پس از سبک شدن آرد، روغن و کره را اضافه کنید. مواد را با قاشق خوب مخلوط کنید تا آرد طلایی شود. سپس، شربت داغ را اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا جمع شود و به روغن بیفتد. پس از اینکه حلوا به روغن افتاد، آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم

نان میکادو را روی نایلون فریزر قرار دهید. حلوای داغ را روی نان میکادو پخش کنید (حلوا حتما باید داغ باشد). سپس، با دست نان را رول کنید.

حلوا رولتی

حلوای رول‌شده را 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود. پس از سرد شدن حلوا را به صورت رولت برش بزنید و با پودر پسته ، نارگیل و ... تزیین کنید و سرو نمایید.

رولت حلوا

نکات طلایی در تهیه رولت حلوا

- در صورت تمایل می‌توانید پیش از قرار دادن رولت حلوایی در یخچال، روی آن را با شکلات ذوب شده بپوشانید.

- می‌توانید به جای رول کردن، حلوا و نان را لایه لایه روی هم قرار دهید و پس از سرد شدن به صورت مربع برش بزنید.

- در صورتی که نان میکادو ضخیم بود، می‌توانید مقدار بسیار کمی آب روی آن اسپری کنید.

- به جای شکر در این دستور می‌شود از 1 لیوان شیره استفاده کرد.

سخن آخر

حلوا، یکی از دسرهای ساده و خوشمزه ایرانی است که محبوبیت زیادی دارد. این دسر خوشمزه را برای سفره‌های نذری و مراسم‌های مذهبی می‌توانید به شکل رولتی درست کنید و با رولت‌های حلوا، مهمانان خود را سورپرایز کنید. برای درست کردن این رولت‌ها علاوه بر مواد اولیه حلوا به مقداری نان میکادو نیاز دارید.

در اولین مرحله برای تهیه رولت حلوا باید شکر، آب، زعفران دم‌کرده و گلاب را در قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. آرد را در قابلمه دیگری بریزید و روی حرارت قرار دهید. سپس، آرد را با قاشق چوبی هم بزنید تا بوی خامی‌اش گرفته شود و روغن و کره را به آرد سبک‌شده بیفزایید. سپس، شربت داغ را روی مواد بریزید، هم بزنید تا حلوا به روغن بیفتد و آن را از روی حرارت بردارید. حلوای داغ را روی نان میکادو پخش کنید، نان حلوایی را رول کنید و 1 ساعتی در یخچال قرار دهید. در آخر نان حلوایی سردشده را به صورت رولت برش بزنید.