پنکیک‌، نوعی کیک تخت و نازک است که در ماهی‌تابه درست می‌شود و آرد، شکر، شیر و تخم‌مرغ جزو مواد اولیه آن هستند. پنکیک‌ها، انواع مختلف با روش‌های تهیه متنوعی دارند که با شیره و سس‌های مختلف در وعده صبحانه سرو می‌شوند.

پنکیک دارچینی، یک نوع پنکیک خوشمزه و جذاب است و طرز تهیه آسانی دارد؛ این پنکیک را در کمتر از 15 دقیقه می‌توانید برای صبحانه‌تان درست کنید. همچنین مواد اولیه این پنکیک در دسترس همه است و در اغلب خانه‌ها پیدا می‌شود. پنکیک دارچینی را می‌توانید به عنوان عصرانه در کنار انواع میوه‌ها نیز میل کنید. با ایران کوک همراه باشید تا طرز تهیه پنکیک دارچینی را یاد بگیرید.

طرز تهیه سس دارچینی

مرحله اول

4 قاشق غذاخوری کره، 2 قاشق غذاخوری شکر، شکر قهوه‌ای و پودر دارچین را داخل کاسه بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید و مواد را مخلوط کنید( روش بن ماری).

پنکیک دارچینی

مرحله دوم

پس از این‌که سس دارچینی یکدست شد، آن را از روی حرارت بخار آب بردارید و کنار بگذارید تا سرد شود.

طرز تهیه پنکیک دارچینی

مرحله اول

ابتدا 4 قاشق غذاخوری کره را از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسد.

مرحله دوم

3 قاشق غذاخوری شکر، آرد، جوش شیرین، بکینگ پودر و نمک را داخل یک کاسه بریزید و مخلوط کنید.

 

مرحله سوم

در ادامه تخم‌مرغ را در یک کاسه دیگر بریزید و آن را کمی هم بزنید. 4 قاشق غذاخوری کره ذوب‌شده، شیر سرد، تخم‌مرغ و خامه ترش را به تخم‌مرغ اضافه کنید و آن‌ها را به آرامی با مواد خشک مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید.

پنکیک دارچینی

مرحله چهارم

کف ماهی‌تابه را چرب کنید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس، مواد پنکیک را با یک ملاقه در کف ماهی‌تابه بریزید. سس دارچینی را داخل قیف بریزید، سر قیف را سوراخ کنید و با سس دارچینی طرح مارپیچ روی پنکیک‌ها بکشید.

پس از چند دقیقه پنکیک‌ها را برگردانید تا طرف دیگرشان بپزد و سس دارچینی برشته شود. پنکیک‌ها را هنگام سرو با عسل یا خامه تزیین کنید.

پنکیک دارچینی

نکات طلایی در پخت پنکیک دارچینی

-برای تزیین پنکیک به جای عسل یا خامه می‌توانید از انواع مربا و مارمالاد استفاده کنید.

-در صورتی که به شیر دسترسی ندارید یا به دلایلی نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌توانید به جای آن از آب استفاده کنید.

-حرارت در تمام مراحل پخت پنکیک باید ملایم باشد.

-اگر دوست دارید پنکیک‌های شیرین‌تری داشته باشید، می‌توانید از شکر بیشتری استفاده کنید.

سخن آخر

پنکیک‌، نوعی کیک تخت و نازک است که در ماهی‌تابه درست می‌شود و آرد، شکر، شیر و تخم‌مرغ جزو مواد اولیه آن هستند. پنکیک دارچینی، نوعی پنکیک خوشمزه و هیجان‌انگیز است که طرز تهیه آسانی دارد و به راحتی می‌توانید این پنکیک را برای صبحانه‌تان درست کنید.

درست کردن پنکیک دارچینی کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشد و ابتدا باید سس دارچینی آن را آماده کنید. بعد از درست کردن سس، مواد پنکیک را آماده کنید و با ملاقه‌ کوچک کف ماهی‎‌تابه بریزید. سپس، سس دارچینی را داخل قیف بریزید و روی پنکیک‌ها طرح مارپیچ بکشید. هنگامی که یک روی پنکیک‌ها پخت، آن‎‌ها را برگردانید تا روی دیگرشان بپزد و سس دارچینی برشته شود.