نان شیرمال یک میان وعده، صبحانه یا عصرانه ی سالم است که طرفداران زیادی هم دارد. نان شیرمال سنتی سال هاست که جای خود را در قلب همه ی ما باز کرده است و ما را به یاد خاطرات خوشمان می اندازد. این نان را همیشه لازم نیست از بیرون تهیه کنید؛ بلکه میتوانید با تهیه نان شیرمال خانگی از تازگی و طعم دوست داشتنی آن همیشه و همه جا لذت ببرید. به علاوه لذت آشپزی و تهیه نان در خانه اصلا قابل توصیف نیست و همه را خوشحال می کند.

تهیه نان شیرمال اصلا کار سختی نیست. ما در این مطلب نکاتی که برای پخت نان شیرمال گیسو نیاز پیدا خواهید کرد را به طور کامل توضیح می دهیم. نان شیرمال گیسو یکی از زیباترین نان هاست که با این مطلب، تهیه آن برایتان مثل آب خوردن خواهد شد. با این روش دیگر نان مخصوص صبحانه و عصرانه را خودتان تهیه خواهید کرد و از عطر خوش نان تازه و داغ دستپخت خودتان لذت بیشتری خواهید برد.

طرز تهیه نان شیرمال

مرحله اول:

مواد اولیه نان شیرمال را آماده کنید. در تهیه نان شیرمال ساده و همه نان هایی که با مخمر تهیه می شوند؛ نکته مهم این است که مواد باید گرم شوند، اما داغ نشوند تا پف نان کم نشود.

مرحله دوم:

یک چهارم پیمانه آب را تا دمای 44 درجه سانتی گراد یا 110 درجه ی فارنهایت گرم کنید. آب را در کاسه ی کوچکی بریزید. حدودا یک قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید و سپس مخمر را در آن مخلوط کنید. روی کاسه را با درب یا سلفون بپوشانید و برای 15 دقیقه در کناری قرار دهید.

مخلوط مخمر و شکر

مرحله سوم:

پس از این مدت مخمر پف کرده و خمیر مایه نان شما آماده می شود.

پف کردن خمیر مایه

مرحله چهارم:

در همین 15 دقیقه میتوانید شیر را روی حرارت بگذارید تا دمای آن به 44 درجه سانتی گراد یا 110 درجه ی فارنهایت برسد. به خاطر داشته باشید که دمای آن نباید از این حد، بیشتر شود. حالا شیر را به کاسه ی بزرگی منتقل کنید.

گرم کردن شیر

مرحله پنجم:

مابقی شکر را در شیر بریزید و با آن مخلوط کنید.

مخلوط شکر در شیر

مرحله ششم:

یکی از تخم مرغ ها را اضافه کنید و به کمک همزن دستی آن را با شیر مخلوط کنید.

اضافه کردن تخم مرغ

مرحله هفتم:

به کمک مایکروویو یا هر وسیله ی دیگری، کره را ذوب کنید. مطمئن شوید که دمای کره از 44 درجه سانتی گراد بالاتر نباشد. سپس آن را به مخلوط شیر اضافه کنید.

ریختن کره در شیر

مرحله هشتم:

خمیر مایه نان را به مخلوط شیر اضافه کنید و بهم بزنید.

اضافه کردن مخمر

مرحله نهم:

نمک و آرد را در کاسه ی محتوی مواد نان شیرمال الک کنید. شروع به هم زدن خمیر کنید. میتوانید این کار را با همزن برقی، دستی و یا یک چنگال انجام دهید.

مخلوط کردن آرد

مرحله دهم:

تا زمانی که مخلوط قابل ورز دادن با دست است، آرد اضافه کنید. خمیر را کمی ورز دهید و سپس به کاسه قبلی برگردانید.

خمیر نان

مرحله یازدهم:

کاسه ای که خمیر را در آن گذاشته اید. با پارچه ی نخی تمیزی بپوشانید. کاسه را در محلی گرم (داغ نباشد.) قرار دهید. خمیر باید به مدت دو ساعت در این محل باشد و مهم است که در این مدت دما ثابت بماند. در این مدت پارچه را از روی کاسه برندارید. پس از دو ساعت خمیر باید پف کرده و کمی چسبنده شده باشد. خمیر را روی تخته چوبی بگذارید. کمی آرد به خمیر پاشیده و آن را ورز دهید.

ورز دادن خمیر نان شیرمال

مرحله دوازدهم:

خمیر را به چهار بخش هم اندازه تقسیم کنید.

خمیر نان شیرمال

مرحله سیزدهم:

یکی از چهار بخش خمیر را بردارید و روی تخته چوبی و به کمک وردنه آن را صاف کنید.

صاف کردن خمیر نان

مرحله چهاردهم:

در این مرحله از تهیه نان شیرمال می بایست خمیر را با کمک دو دست خود رول کنید.

رول کردن خمیر

مرحله پانزدهم:

این مراحل را برای 3 قسمت دیگر خمیر هم انجام دهید و آن ها را رول کنید. تمام رول ها باید طول مساوی داشته باشند.

رول کردن

مرحله شانزدهم:

روی یک سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید. 4 رول خمیر را روی سینی فر بگذارید و مطابق عکس، از یک سمت، انتهای همه ی آن ها را بهم بچسبانید.

رول کردن تمام قسمت ها

مرحله هفدهم:

مانند بافت مو شروع به بافتن رول ها کنید. مانند عکس، رول های کناری را به وسط و رول های وسطی را به کنار ببرید.

ابتدای بافت

مرحله هجدهم:

این کار را تا انتهای رول ها ادامه دهید.

بافت تا انتهای خمیر

مرحله نوزدهم:

وقتی کار بافت خمیر به اتمام رسید، انتهای خمیر را در زیر نان مخفی کنید و بچسبانید. سپس روی خمیر را با پارچه تمیز بپوشانید. به مدت 10 الی 15 دقیقه خمیر را در محلی گرم قرار دهید. در همین حین، فر را روشن کنید و روی درجه حرارت 370 فارنهایت یا 190 سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.

نان شیرمال گیسو

مرحله بیستم:

زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. برای تهیه نان شیرمال در این مرحله نیازی به سفیده ی تخم مرغ نخواهید داشت. یک قاشق غذاخوری شیر را با زرده ی تخم مرغ مخلوط کنید.

مخلوط کردن تخم مرغ و شیر

مرحله بیست و یکم:

روی نان را با یک براش به مخلوط زرده ی تخم مرغ و شیر آغشته کنید.

زدن تخم مرغ و شیر روی نان

مرحله بیست و دوم:

سپس روی نان شیرمال را دانه ی خشخاش بپاشید تا خوشمزه تر شود.

پاشیدن خشخاش روی نان

مرحله بیست و سوم:

نان شیرمال را در فر بگذارید تا به مدت 20 الی 25 دقیقه در درجه حرارت 370 فارنهایت یا 190 سانتی گراد بپزد. وقتی نان شیرمال ساده آماده شد آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود. اگر نیاز است با یک پارچه ی تمیز روی آن را بپوشانید.

پختن نان شیرمال

مرحله بیست و چهارم:

نان شیرمال را برش بزنید و برای صبحانه یا عصرانه به همراه چای، شیر یا میلک شیک میل کنید. نوش جان.

نان شیرمال آماده

نکات کلیدی تهیه نان شیرمال خانگی

- در این دستور تهیه نان شیرمال ساده تقدیم شد. برای تهیه نان شیرمال مغزدار میتوانید مقداری خرمای بی هسته را درون بافت نان بریزید. در این روش طرز بافتن نان متفاوت است. ابتدا باید خرما را وسط خمیر ریخته و سپس دور خمیر را برش دهید و هر سمت خمیر را روی دیگری بیاورید. قسمت های اضافه ی خمیر را برش دهید تا دور نان مرتب باشد. (میتوانید از کشمش و گردو نیز استفاده کنید.)

- این مطلب از سایت enjoyyourcooking ترجمه شده است.