همانطور که می دانید معجون یک نوشیدنی بسیار مقوی است. تمام موادی که در این خوراکی خوشمزه استفاده می شود دارای خواص بسیار زیادی بوده و فوق العاده انرژی زا هستند.

ورزشکاران از جمله کسانی هستند که علاقه خاصی به این نوشیدنی دارند. زیرا می تواند انرژی فراوانی به آنها بدهد. همچنین بعد از ورزش های سنگین انرژی از دست رفته آن ها را باز می گرداند. اکثر بدنسازان از انواع معجون ها به عنوان یک میان وعده استفاده می کنند.

سعی کنید این نوشیدنی را برای یک وعده درست کنید و از درست کردن آن برای چند روز خودداری کنید. زیرا طعم خود را از دست می دهد. به دلیل وجود شیر، این میان وعده سالم برای کودکان نیز بسیار مفید بوده و می تواند به رشد آنها کمک کند.

در ادامه طرز تهیه یک معجون مخصوص خوشمزه را مهمان ایران کوک باشید.

 

طرز تهیه معجون مخصوص خانگی

۱- پیش از هر کاری پوست خرما ها را بگیرید. زیرا اگر آنها را با پوست داخل معجون مخصوص بریزید به خوبی له نشده و ممکن است به سقف دهان بچسبند و جلوه خوبی ندارد. برای این منظور خرماها را 5 دقیقه داخل آب گرم قرار دهید و بعد پوست آنها را به راحتی جدا کنید.

۲- در ادامه کار شیر را داخل مخلوط کن بریزید و خرما های پوست گرفته را با آن اضافه کنید. دستگاه را روشن کنید تا خرما کاملا میکس شود.

۳- در این مرحله بستنی، گردو خرد شده، پودر نارگیل، کنجد بو داده، دارچین، خامه، فندق آسیاب شده، موز و عسل را داخل دستگاه بریزید. مجدداً مخلوط کن را روشن کنید تا همه مواد کاملا میکس شده و به شکل کشداری در بیاید.

۴- معجون شما تقریبا آماده است. اگر دوست دارید آن را سرد میل کنید می توانید در انتهای کار قالب های یخ را اضافه کرده و دوباره میکسر را روشن کنید تا یخ ها خرد شوند.

۵- اکنون معجون مخصوص شما آماده شده است. لیوان های مخصوص پذیرایی خود را بیاورید و از این نوشیدنی خوش طعم و البته بسیار مقوی پر کنید.

۶- می توانید از تکه های موز، پودر نارگیل، پودر پسته و خامه برای تزیین آن استفاده کنید.

معجون مخصوص خانگی

نکات کلیدی تهیه معجون مخصوص

- با کم یا زیاد کردن مقدار شیر می توانید غلظت معجون را تغییر دهید. این موضوع کاملا به سلیقه شما و غلظتی که دوست دارید بستگی دارد.

- بهتر است مواد را داخل یخچال بگذارید تا هنگام درست کردن معجون مخصوص سرد باشند و شما یک معجون عالی درست کنید.

- بعضی افراد معجون شیرین دوست دارند. می توانید با اضافه کردن مقداری شکر به مواد معجون آن را شیرین تر کنید.

- می توانید از پودر پسته و پودر بادام در مواد معجون استفاده کنید. با اضافه کردن این مواد معجون شما هم خوشمزه تر و هم مقوی تر می شود.

- توجه داشته باشید معجون مخصوص را می توان به عنوان میان وعده و یا دسر سرو کنید.

- موادی مانند دارچین قابل حذف شدن هستند. زیرا برخی از افراد طعم خاص دارچین را دوست ندارند و یا به آن حساسیت دارند.

- اگر می خواهید معجون غلظت بیشتری داشته باشد از موز یخ زده داخل معجون استفاده کنید.

- برای خرید کنجد و پودر نارگیل میتوانید به فروشگاه آنلاین ایران کوک سری بزنید.