ولنتاین نزدیکه و بازار درست کردن شیرینی و کیک ولنتاین مثل هر سال داغ داغه. حتما شما هم به دنبال طرز تهیه شیرینی ولنتاین مخصوص این روز خاص هستین. شیرینی که هم خوشمزه باشه و هم ظاهر خوشگلی داشته باشه. کوکی ولنتاین یکی از پر طرفدارترین شیرینی های ولنتاینه که هم کوچیکه، هم درست کردنش آسونه و هم میشه اون رو به شکل های مختلف درست کرد. برای درست کردن کوکی ولنتاین دستتون بازه و می تونید اون رو به هر شکلی که می خواید درست کنید. می خوایم طرز تهیه کوکی ولنتاین به روشی خاص رو به شما آموزش بدیم. این روش خاصه چون به شما کمک می کنه دو مدل کوکی ولنتاین درست کنید. به نظرتون جالب نیست که بتونید با یه ماده اولیه دو جور کوکی ولنتاین درست کنید! با ما همراه بشید تا در ادامه با هم ببینیم طرز تهیه کوکی ولنتاین چجوریه و چطوری میشه در آن واحد دو مدل کوکی درست کرد.

 

طرز تهیه کوکی ولنتاین

 

۱- ابتدا کره و پودر قند را با همزن آن قدر بزنید تا کاملا پوک شود. سپس تخم مرغ ها و وانیل را به مواد اضافه کرده و مجددا با همزن خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

۲- آرد و نشاسته ذرت را در ظرفی جداگانه ۲ بار الک کنید.  بعد از آن که مواد خوب یکدست شدند، آرام آرام ترکیب آرد و نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید.

۳- مواد را خوب با دست ورز دهید تا کاملا با هم ترکیب شوند. خمیر را در حدی ورز دهید که به دست نچسبد. اگر خمیر به دست چسبید، کمی دیگر آرد به آن اضافه کنید.

۴- خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. به نیمی از خمیر چند قطره رنگ خوراکی قرمز اضافه کنید. هر دو قسمت خمیر را به صورت جداگانه داخل کیسه فریزر بریزید و در یخچال قرار دهید تا ۱ ساعت استراحت کند.

۵- کیسه‌ های خمیر را از یخچال درآورید و از روی کیسه، خمیر ها را با وردنه به ضخامت نیم سانتی متر پهن کنید. سپس آن ها را از کیسه درآورید و با استفاده از یک قالب برش کوچک قلب هر دو خمیر را برش دهید تا تعداد زیادی قلب قرمز و قلب کرم رنگ داشته باشید. حالا جای قلب ها را با هم عوض کنید. یعنی قلب های قرمز را در جای خالی قلب کرم رنگ قرار دهید و برعکس، قلب های کرم رنگ را داخل جای خالی قلب قرمز رنگ.

  صاف کردن خمیر کوکی  

۶- حالا یک خمیر با زمینه ی کرم و قلب های قرمز و خمیری دیگر با زمینه ی قرمز و قلب های کرم دارید. روی هر کدام از خمیرها را با وردنه صاف کنید تا قلب ها کاملا با زمینه ی خمیر یکدست شوند.

۷- کف سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. هر کدام از خمیر را با استفاده از کاتر برش گرد به صورت دایره برش بزنید. دقت کنید خمیر را طوری برش بزنید که داخل هر دایره چند قلب وجود داشته باشد. سپس آن ها را داخل سینی فر بچینید و داخل فر که از قبل آن را در دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کرده اید، به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.

  برش دادن خمیر کوکی   پختن کوکی  

۸- باقی مانده ی خمیرها را با هم ترکیب کنید و با استفاده از قالب برش قلب سایز بزرگ برش بزنید. مجددا آن ها را داخل سینی فر دیگری بچینید و به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر بپزید.

  قالب زدن کوکی ولنتاین  

۹- هر دو مدل کوکی ولنتاین را در ظرف مورد نظر بچینید و سرو کنید.

 

نکات کلیدی در طرز تهیه کوکی ولنتاین

- شما می توانید از هر قالب برش دیگری با طرح دلخواهتان برای قالب زدن خمیر استفاده کنید.

تصاویر از: @elham_chef_