خورشت بامیه یکی از غذاهای خوشمزه جنوبی است.  البته عده ای هم هستند که بامیه را دوست ندارند و نظرشان هم قابل احترام هست. اما اگر دلیل این که خورش بامیه دوست ندارید لزج بودن آن است، یک پیشنهاد ساده برای شما داریم.

این بار که بامیه را میشویید و پاک میکنید، فقط قسمت کوچکی از چوب بامیه را جدا کنید و بگذارید باقی آن بماند. در ضمن از بامیه های کوچک و قلمی استفاده کنید. این دو نکته مانع از لزج شدن خورشت بامیه شما میشوند.

برای داشتن یک خورشت بامیه مجلسی و شیک میتوانید آن را با سیب زمینی سرخ کرده تزئین کنید. در ادامه طرز تهیه خورشت بامیه مرحله به مرحله را همراه با عکس ببینید. امیدوارم که از این دستور غذا استفاده کنید و لذت ببرید.

طرز تهیه خورشت بامیه خوشمزه

مرحله اول:

پياز را خرد کرده و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس گوشت های خرد شده را اضافه کنید و كمي تفت دهید. 4 لیوان آب روي گوشت بريزيد و حرارت را زياد كنيد تا آب جوش بیاید. سپس حرارت را ملایم کنید و در قابلمه را بگذارید تا گوشت بپزد.

مرحله دوم:

در اواسط پخت گوشت رب گوجه فرنگی را در مقداری روغن تفت دهید و به همراه آبلیمو به خورشت اضافه کنید.

Khoresht-bamiyeh

مرحله سوم:

باميه ها را بشویید و کمی از سر بامیه ها را جدا کنید ( دقت کنید سر باميه ها باز نشود چون خورشت ليز و بدمزه خواهد شد). پس از آنکه گوشت پخته شد بامیه ، نمک و فلفل را به خورشت اضافه کنید و اجازه دهید جوش بیاید.

Khoresht bamiyeh

مرحله چهارم:

سپس حرارت را کم کنید و 20 - 30 دقیقه بگذارید آب اضافی کشیده شده و خورشت جا بیفتد. سپس در ظرف بکشید و به همراه برنج سرو کنید.

خورش بامیه

نکته ها: 

1- برای تهیه یک خورشت بامیه خوشمزه به جای آبلیمو از غوره یا آبغوره هم میتوانید استفاده کنید. بهتر است قبل از به کار بردن غوره آن را منجمد کنید تا طعم بهتري داشته باشد ، غوره تازه خورش را كمی تلخ ميكند.

2- جنوبی ها اغلب این غذا را با قدری سیر و تمر هندی درست میکنند.

3- گاهی خورشت بامیه با لپه هم تهیه میشود.

4- برای خوش رنگ تر شدن خورش بامیه می‌توانید همراه بامیه، یکی دو گوجه تفت داده شده هم اضافه کنید.

5- چوب بامیه را هیچ وقت از ته نکنید چون باعث لزج شدن خورشت شما میشود.