اگر دنبال یک شام سبک  میگردید خوراک سبزیجات میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد. این روزها انواع غذای بدون گوشت طرفداران زیادی دارد. برای انتخاب این نوع غذاها نیازی نیست حتما گیاهخوار باشید. مصرف بیش از حد گوشت به ویژه گوشت قرمز برای سلامتی مناسب نیست و بد نیست هر کسی هر چند وقت یک بار برای مدت کوتاهی هم شده گیاهخوار یا نیمه گیاهخوار شود. مثلا میتوانید با خودتان قرار بگذراید یک هفته در ماه گوشت قرمز مصرف نکنید و به جای آن از سبزیجات، تخم مرغ و گوشت سفید استفاده کنید. در این هفته میتوانید از غذاهای سالم گیاهی مثل خوراک سبزیجات هم استفاده کنید. در ادامه طرز تهیه این غذای سالم و پر خاصیت را به طور کامل و به صورت تصویری توضیح میدهیم.

طرز تهیه خوراک سبزیجات

مرحله اول:

هویج ، سیب زمینی ، کدو حلوایی و چغندر را به تکه های کوچک و یک اندازه خرد کنید و با سیر ، نصف روغن زیتون و مقداری نمک مخلوط نمایید و داخل سینی فر بریزید و پخش کنید. سینی را داخل فر با دمای 220 درجه سانتیگراد به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا سبزیجات کباب شوند.

غذای گیاهی

مرحله دوم:

پیاز را به تکه های کوچک خرد کنیدو به همراه باقی مانده روغن زیتون داخل قابلمه ای بریزید و تفت دهید تا پیاز سبک شود. گوجه فرنگی ها راپوست بگیرید و خرد کنید سپس به پیاز اضافه نمایید و تفت دهید. در ادامه رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد به خوبی باهم مخلوط شوند.

غذای گیاهی

مرحله سوم:

2 لیوان آب داخل قابلمه بریزید. پس از اینکه سس جوشید و غلیظ شد برگ اسفناج خرد شده را اضافه کنید. چند دقیقه صبر کنید تا برگ اسفناج نرم شود سپس سبزیجات کبابی را به سس اضافه نمایید. در قابلمه را بگذارید و 5 دقیقه اجازه دهید خوراک با حرارت کم بجوشد و جا بیافتد سپس همراه با برنج، نان، ماست و ... سرو کنید.

غذای گیاهی

نکته ها : میتوانید از سبزیجات دیگری مانند کرفس هم استفاده کنید ، همچنین میتوانید به جای اسفناج از سبزیجات دیگری استفاده کنید.

غذای گیاهی