اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که به دنبال غذایی بدون برنج و نان هستید، یک پیشنهاد عالی برای‌تان داریم. کدوی سبز شکم‌پر، غذایی خوشمزه و سیرکننده است که می‌توانید آن را بدون برنج و نان سرو کنید. البته این غذا به دلیل نداشتن گوشت برای گیاهخواران نیز گزینه‌ای مناسب اسب. برای تهیه کدوی سبز شکم‌پر از انواع سبزیجات مانند کدوسبز استفاده می‌شود و به همین دلیل این غذا سرشار از فیبر و انواع ویتامین‌هاست. کدوسبز جزو مواد غذایی محبوب در رژیم‌های لاغری نیز هست زیرا کم‌کالری و سیرکننده است. دستور پخت کدوی سبز شکم‌پر را تقدیم می‌کنیم به شما دوستداران سبزیجات.  

طرز تهیه  کدوی سبز شکم‌پر

مرحله اول کدوها را بشویید و آن‌ها را با یک برش عمومی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس، داخل کدوها را با یک قاشق خالی کنید.   مرحله دوم کدوهای خالی‌شده را با یک برس به روغن مایع یا روغن زیتون آغشته کنید. سپس، سینی فر را چرب کنید، کدوها را روی آن بچینید و به مدت 10 تا 20 دقیقه در فر با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.  

کدو شکم پر

  مرحله سوم در مدت زمانی که کدوها در فر در حال پخت است، مقداری روغن در ماهی‌تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. پیاز را خرد کنید و آن را به همراه تکه‌های خارج شده از کدو به مدت 5 دقیقه  در ماهی‌تابه تفت دهید.   مرحله چهارم هویج خردشده، نخودفرنگی پخته، ذرت پخته و برنج پخته را به ماهی‌تابه اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند. سپس، به مواد نمک و فلفل بزنید و آن را از روی حرارت بردارید.  

کدو شکم پر

  مرحله پنجم داخل کدوها را با مایه سبزیجات پر کنید و پنیر پیتزا را روی آن‌ها بریزید. سپس، مقداری تخمه آفتابگردان یا کنجد روی کدوهای پنیری بپاشید، آن‌ها را دوباره داخل سینی فر بچینید و به مدت 20 تا 30 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

کدو شکم پر

نکات طلایی در تهیه کدوی سبز شکم‌پر

در صورت تمایل می‌توانید به جای پنیر پیتزا از تخم‌مرغ زده‌شده روی مواد استفاده کنید. به جای پخت اولیه کدو در فر می‌توانید آن را در ماهی‌تابه نیم‌سرخ کنید.   سخن آخر کدوی سبز شکم‌پر بدون نان و برنج سرو می‌شود و گزینه‌ای مناسب برای ایجاد تنوع در برنامه غذایی است. این غذا از ترکیب کدوسبز با سبزیجات مختلف تهیه می‌شود و بنابراین سرشار از فیبر و انواع ویتامین‌هاست.   برای درست کردن کدوی سبز شکم‌پر ابتدا کدوها را برش می‌زنید و داخل آن‌ها را پر می‌کنید. سپس کدوهای خالی‌شده را برای مدتی در فر قرار می‌دهید و مواد داخل کدو را آماده می‌کنید. در آخر نیز مایه سبزیجات را داخل کدو می‌ریزید، روی آن‌ها پنیر و کنجد یا تخمه آفتابگردان می‌پاشید و دوباره در فر می‌گذارید.