کاچی، جزو دسرهای خوشمزه و محبوب ایرانی‌ست که مادربزرگ‌ها آن را درمان بسیاری از دردها می‌دانند. در گذشته اعتقاد داشتند کاچی برای دوران نقاهت بعد از زایمان، ضعف و سردی عالی است. البته این دسر طبع بسیار گرمی دارد و در مصرف آن نباید افراط بکنید. کاچی در نقاط مختلف کشورمان با مواد اولیه مختلف و به روش‌های متفاوتی درست می‌شود. ما امروز در ایران کوک قصد داریم طرز تهیه نوعی کاچی خوشمزه با آرد برنج را آموزش دهیم. آرد برنج دارای ویتامین‌ها و مواد مغذی زیادی مانند کلسیم، قند، آهن، منیزیم، پتاسیم و فسفر است که فوائد زیادی برای سلامتی دارند. همچنین مقدار زیاد فیبر در آرد برنج باعث کاهش کلسترول و کنترل قند خون می‌شود و از مشکلات گوارشی مانند یبوست پیشگیری می‌کند.  

طرز تهیه کاچی آرد برنج

مرحله اول کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از داغ شدن کره، آرد برنج را نیز داخل قابلمه بریزید و تفت دهید تا طلایی شود. بعد از این‌که آرد برنج طلایی شد، آرام آرام آب را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا آرد برنج گلوله نشود.   مرحله دوم بعد از مخلوط شدن آب و آرد نوبت اضافه کردن شکر، زعفران و گلاب است. سپس، مواد مخلوط‌‌‌‌ شده را روی حرارت ملایم آن‌قدر بهم بزنید تا مواد غلیظ شوند. کاچی شما آماده است. کاچی  

نکات طلایی در تهیه کاچی آرد برنج

به یاد داشته باشید آرد برنج خیلی زود می‌سوزد و نباید آن را بیشتر از چند دقیقه تفت دهید. در دستور پخت این کاچی به جای شکر می‌توانید از عسل استفاده کنید. همچنین براساس ذائقه‌تان می‌توانید مقدار شکر را کمتر یا بیشتر کنید. کاچی برنج‌تان را با کنجد، گردو، خلال پسته و نارگیل تزیین کنید.   سخن آخر کاچی، جزو دسرهای خوشمزه و محبوب است که در طب سنتی آن را برای بیماری‌های مختلفی تجویز می‌کنند. این دسر را در نقاط مختلف کشورمان با مواد اولیه مختلف و به روش‌های متفاوتی درست می‌کنند. ما تا اینجا با طرز تهیه کاچی با آرد برنج آشنا شدیم که استفاده از آرد برنج، آن را بسیار مقوی کرده است. کاچی آرد برنج طرز تهیه آسانی دارد و در زمانی کوتاه آماده می‌شود. هنگام پخت این کاچی به یاد داشته باشید آرد برنج خیلی زود می‌سوزد و نباید آن را بیشتر از چند دقیقه تفت دهید. این دسر خوشمزه را درست کنید و آن را به عنوان پیش‌غذا یا میان‌وعده میل کنید.