کیک ژله ای

طرز تهیه : پودر ژله را داخل کاسه ای بریزید و با 2 لیوان آب جوش مخلوط کنید ، هم بزنید تا شفاف شود سپس 1 لیوان اب سرد اضافه کنید و کناری قرار دهید ( در این دستور برای حل کردن ژله فقط از 1 لیوان آب سرد استفاده شده است تا ژله بافت سفت تری داشته باشد ).

ژلو کیک

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بریزید و شکر را اضافه کنید ، با سرعت بالای همزن 10 دقیقه بزنید تا مایه بافتی کشدار پیدا کند و حجم مواد بیشتر شود.

ژلو کیک

 آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود ، داخل قالب کیک کاغذ روغنی قرار دهید و مایه کیک را داخل قالب بریزید سپس در فر با دمای 170 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه بگذارید تا کیک بپزد.

ژلو کیک

پس از پخت قالب کیک را از فر خارج کنید ، اجازه دهید کیک خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کنید و به 2 قسمت برش بزنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود.

ژلو کیک

توت فرنگی ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید ، نصف کیک را داخل ظرف یا قالب قرار دهید و دیواره های قالب را با توت فرنگی های نصف شده تزیین کنید.

ژلو کیک

220 گرم خامه فرم گرفته را با مایه ژله ای که از قبل آماده کرده اید مخلوط کنید و با همزن بزنید تا به بافتی ضخیم و یکدست برسید سپس داخل قالب را با خامه ژله ای پر کنید و لایه دوم کیک را روی آن قرار دهید.

ژلو کیک

قالب کیک را حدود 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید سپس با باتر کرم تزیین و سرو کنید ( برای طعم و مزه عالی پیشنهاد میشود کیک ژله ای 12 ساعت داخل یخچال بماند تا خوب سرد و سفت شود ).

نکته ها : میتوانید از هر نوع میوه و ژله ای که دوست دارید برای تهیه این کیک دسر استفاده کنید.