ژلو کیک دو رنگ

کیک ژله ای

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روغن و شکر را داخل کاسه ای بریزید و چند دقیقه با همزن بزنید تا شکر حل شود ، تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید ( پس از اضافه کردن هر تخم مرغ خوب بزنید سپس تخم مرغ بعدی را اضافه کنید ) ، در پایان اسانس وانیل را اضافه کنید.

مواد خشک ( آرد ، بکینگ پودر و نمک ) را مخلوط و 2 بار الک کنید سپس مواد خشک و شیر را کم کم به مایه کیک اضافه و با قاشق مخلوط کنید ( کمی آرد و کمی شیر و به همین صورت مخلوط کنید تا تمام شود ) ، ته قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید ، مایه کیک را داخل قالب بریزید و در فر به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.

کیک ژله ای

در این فاصله ژله را آماده کنید ، پودر ژله را با 1 لیوان اب جوش حل کنید تا شفاف شود سپس 1 لیوان آب سرد به آن اضافه و مخلوط کنید ، ژله را داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود ( دقت کنید ژله بسته نشود ).

کیک را پس از پخت از فر خارج کنید ، صبر کنید تا کیک خنک شود ، روی کیک را با فاصله سوراخ هایی ایجاد کنید سپس ژله را که از قبل آماده کرده اید روی سطح کیک بریزید ( برای ایجاد سوراخ ها ابزار را تا نیمه وارد کیک کنید و به انتهای کیک نرسانید ، از چنگال هم میتوانید برای ایجاد سوراخ ها استفاده کنید ).

کیک ژله ای

پس از اضافه کردن ژله ، کیک را حداقل به مدت 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کیک خوب سرد شود سپس کیک را برش بزنید و همراه با خامه یا باتر کرم تزیین و سرو کنید.

نکته ها : از هر نوع ژله ای که دوست دارید میتوانید استفاده کنید ، نوع کیک را نیز میتوانید تغییر دهید.