در مورد انواع قهوه و روش های دم کردنش قبلا مطالب زیادی داشتیم. اسپرسو، قهوه ترک و فرانسه رو حتما میشناسید. و میدونید که این ها همه روش های دم کردن قهوه هستند. اما قهوه رو میشه با ترکیب های مختلفی ترکیب و سرو کرد. مثلا با شیر میشه شیر قهوه یا همون کافه لاته و یا کاپوچینو رو درست کرد. اما میخوایم امروز بهتون اسپرسو کدو حلوایی رو آموزش بدیم. اما اگه دستگاه اسپرسو ساز ندارید نگران نباشید. میتونید از قهوه فرانسه آماده شده با فرنچ پرس یا وی 60 هم استفاده کنید. البته اسپرسو بهتره و اگه امکانش رو دارید توصیه میکنم حتما از یک شات اسپرسو برای تهیه این نوشیدنی بی نظیر استفاده کنید.

 

طرز تهیه اسپرسو کدو حلوايي

۱- نصف لیوان شیر را درون ظرفی بریزید سپس پوره کدو حلوایی (کدو پخته پوره شده)، شکر، وانیل و دارچين را به شیر اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط نمائید.

۲- پس از اینکه مواد را ترکیب کردید، ظرف را در مایکروویو قرار دهید. پس از 1-2 دقیقه مخلوط غلیظ و پر خامه ای خواهید داشت که آماده تهیه اسپرسو است (روی حرارت هم میتوانید این مخلوط را آماده کنید).

  نوشیدنی کدو تنبل

۳- درون لیوان مقداری از مخلوط آماده بریزید سپس قهوه (1 شات قهوه اسپرسو یا قهوه دم کرده به روش های دیگر) را به آن اضافه کنید و مقداری شیر روی ان بریزید.

اسپرسو کدو تنبل

۴- مواد را با قاشق مخلوط کنید و کمی خامه زده شده روی نوشیدنی تان قرار دهید و در انتها با کمی پودر قهوه یا دارچین تزئین کنید.

نوشیدنی کدو حلوایی  

نکته های کلیدی تهیه اسپرسو کدو حلوایی:

- میتوانید بجای شکر از عسل، شیره خرما، شیره انگور و ... استفاده کنید.

- بهتر است از شیر پر چرب برای طعم خوب آن استفاده کنید.

- سعی کنید مواد در زمان ترکیب داغ باشند تا نوشیدنی تان گرم و دلچسب باشد.

- به جای خامه میتوانید از اسپری خامه یا از کف شیر که آن در طرز تهیه کافه لاته آموزش داده شد استفاده کنید.