توت فرنگی، یکی از جذاب‌ترین و دلچسب‌ترین میوه‌های بهار و تابستان است که با رنگ و لعابش، دل هر کسی را آب می‌کند. اگر از عاشقان میوه توت‌فرنگی هستید، می‌توانید با آن دسرهای خوشمزه و مجلسی درست کنید و در مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود سرو کنید. امروز در ایران کوک قصد داریم طرز تهیه یک دسر خوشمزه با توت‌ فرنگی را آموزش دهیم که از امتحان کردن آن پشیمان نخواهید شد. دسر توت فرنگی و پنیر خامه‌ای، مزه‌ای شبیه چیزکیک دارد و برای درست کردن آن فقط به توت فرنگی، پنیر خامه‌ای، پودر قند و بیسکوییت نیاز دارید.

درباره خواص و مزایای خوردن توت فرنگی نیز احتمالا قبل مطالب زیادی شنیده‌اید. این میوه خوش‌رنگ و جذاب سرشار از فیبر، ویتامین ث، فولات، پتاسیم و آنتی‌اکسیدان‌هاست. ویتامین ث موجود در 8 عدد توت فرنگی از ویتامین ث یک پرتقال نیز بیشتر است. خوردن توت فرنگی به کاهش فشار خون، پایین آمدن چربی خون، سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به سرطان‌ها کمک می‌کند. دسر توت فرنگی و پنیر خامه‌ای را بخورید و در کنار لذت بردن از مزه‌اش، از خواص میوه توت فرنگی بهره‌مند شوید.

 

طرز تهیه دسر توت فرنگی و پنیر خامه ای

مرحله اول

توت فرنگی‌ها را بشویید و قسمت سبز توت فرنگی‌ها را جدا کنید. سپس، بالای توت فرنگی‌ها را با چاقو سوراخ کنید و وسط آن‌ها را خالی کنید.

 دسر توت فرنگی

 

مرحله دوم

پنیر خامه‌ای را با پودر قند و وانیل خوب مخلوط کنید تا بافت‌شان یکدست و کرمی بشود. در ادامه مواد را داخل یک قیف که گوشه‌اش سوراخ شده است، بریزید و داخل توت فرنگی‌ها را با مواد مخلوط شده پر کنید.

دسر

 

مرحله سوم

بیسکوییت‌ها را بکوبید یا داخل غذاساز بریزید و پودر کنید. سپس، پودر بیسکوییت را روی توت فرنگی‌ها بپاشید.

دسر

نکات طلایی در تهیه دسر توت فرنگی و پنیر خامه‌ای

-اگر دوست دارید دسر توت‌ فرنگی و پنیر خامه‌ای کم‌‌چربی داشته باشید می‌توانید از پنیر خامه‌ای کم‌چرب استفاده کنید.

-در صورت تمایل می‌توانید روی توت فرنگی‌ها را با مواد دیگری مانند کارامل یا شکلات مایع تزیین کنید.

-در صورت تمایل می‌توانید شکلات چیپسی را به ترکیب پنیر خامه‌ای، وانیل و پودر قند اضافه کنید.

 

سخن آخر

دسر توت فرنگی و پنیر خامه‌ای، دسری خوشمزه و مجلسی است و می‌توانید آن را در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها سرو کنید. این دسر طعم و مزه‌ای شبیه چیزکیک دارد و آن را با چند مواد اولیه می‌توانید به راحتی درست کنید.

برای درست کردن این دسر خوشمزه ابتدا باید توت‌فرنگی‌ها را بشویید، قسمت سبزشان را جدا کنید و داخل آن‌ها را خالی کنید. سپس وانیل، پنیر خامه‌ای و پودر قند را مخلوط کنید و داخل توت‌فرنگی‌ها را با آن‌ها پر کنید. در آخر بیسکوییت‌ها را پودر کنید و پودر بیسکوییت را روی توت فرنگی‌ها بپاشید.