کاپ کیک پرتقال با کرم وانیلی

کیک پرتقال

طرز تهیه : کره نرم شده در دمای اتاق و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا نرم و یکدست شود سپس تخم مرغ ها ، اسانس وانیل و پوست پرتقال رنده شده را به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و بزنید تا خوب مخلوط شوند ( بهتر است تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید ).

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط و 2 بار الک کنید ؛ شیر و آب پرتقال را نیز با هم مخلوط کنید سپس به نوبت این مواد را به مایه کیک اضافه کنید و هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود ( کمی آرد و کمی مخلوط شیر و آب پرتقال و به همین صورت کم کم اضافه و مخلوط کنید تا مواد تمام شوند ).

کیک پرتقال

داخل قالب کاپ کیک را چرب کنید یا کپسول ها را داخل قالب قرار دهید ، تا 2/3 هر قالب را با مایه کیک پر کنید و قالب را داخل فری که از قبل با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده به مدت 15 - 20 دقیقه قرار دهید تا کیک ها بپزند و طلایی شوند.

برای تهیه کرم وانیلی ابتدا پنیر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا صاف و نرم شود ، کره نرم شده را اضافه کنید و پس از اینکه خوب مخلوط شد عسل ، اسانس وانیل و کمی نمک اضافه کنید و بزنید تا مخلوط یکدست شود ، در ادامه پودر قند را اضافه کنید و بزنید تا کرمی و نرم شود ( ابتدا با قاشق مخلوط کنید سپس با همزن بزنید ).

پس از اینکه کاپ کیک ها خنک شدند کرم وانیلی را روی آنها بریزید و با ترافل ، خلال پوست پرتقال شکری و ... تزیین و سرو کنید.