چیز کیک یکی از محبوب ترین دسرهای غربی است که البته انواع مختلفی دارد. مثلا چیز کیک یخچالی که به راحتی بدون فر تهیه میشد یا چیز کیک ساده که تنها چند ماده ساده در تهیه اش به کار میرفت. چیز کیک شکلات و زردآلو اما چند تفاوت دارد. این دسر خاص و خوشمزه کراست شکلاتی دارد. در ضمن بعد از پخت، روی چیز کیک پوره زردآلو ریخته میشود که طعمی عالی در کنار پنیر خامه ای ایجاد میکند. امیدواریم از تهیه چیز کیک شکلات و زردآلو نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه چیز کیک شکلات و زردآلو

چیز کیک

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، بیسکوییت های خرد شده را داخل میکسر بریزید و 1 قاشق غذاخوری شکر و پودر کاکائو اضافه کنید و بزنید تا یکدست شوند سپس کره ذوب شده را اضافه نمایید.

چیز کیک

با میکسر مواد را بزنید تا به صورت خمیر شوند ، قالب چیز کیک را چرب کنید و خمیر را ته قالب بریزید و پهن کنید ، با قاشق سطح خمیر را به سمت پایین فشار دهید تا خمیر منسجم شود سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید به مدت 10 دقیقه قرار دهید.

چیز کیک

در این فاصله میتوانید مایه چیز کیک را آماده کنید ، پنیر خامه ای و شکر را داخل کاسه ای بریزید و 5 دقیقه با دور تند همزن بزنید سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید و پس از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند خامه ترش و اسانس وانیل را اضافه کنید.

چیز کیک

قالب چیز کیک را پس از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید مواد خنک شوند سپس مواد پنیری را روی آن بریزید و پخش کنید ، قالب را داخل فر قرار دهید و دمای فر را به 220 درجه سانتیگراد افزایش دهید ، پس از 15 دقیقه حرارت فر را روی کمترین مقدار تنظیم کنید و 1 ساعت دیگر بگذارید چیز کیک بپزد.

چیز کیک

پس از پخت چیز کیک را حداقل به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود ( بهتر است 1 شب داخل یخچال بماند ) ، برای تزیین روی چیز کیک زردآلوی کمپوت شده را داخل میکسر بریزید و بزنید تا بافتی نرم پیدا کند ، زردآلوی میکس شده را روی چیز کیک بریزید و با میوه های مختلف ، خامه ، شکلات رنده شده و ... تزیین کنید.