فکرش را می‌کردید لوف گوشت هم بتواند فینگرفود شود و در سایز لقمه‌ای سرو شود؟ بله، کاپ کیک گوشت همان لوف گوشت است که در سایز کاپ کیک تهیه شده است. به این ترتیب لوف گوشت خیلی سریع‌تر از حالت عادی در عرض حدود ۲۰ دقیقه در فر پخته می‌شود. کاپ کیک گوشت از غذاهای محبوب بچه‌هاست و با کمی تزیین برای همه جذابتر می شود. می‌توانید پوره سیب زمینی رابا قیف روی کاپ کیک گوشت بریزید یا اگر وقت یا حوصله‌اش را ندارید آن را با قاشق روی کاپ کیک گوشت بریزید. کمی هم جعفری خرد شده بریزید و کار را تمام کنید.

کاپ کیک گوشت برای هر مناسبتی عالی است. هم تهیه‌اش آسان است و هم سرو و خوردنش. کافی است کمی سس کچاپ روی آن بریزید و نوش جان کنید.

طرز تهیه کاپ کیک گوشت (کاپ کیک لوف گوشت)

فر را با دمای ۱۸۰ درجع سانتیگراد روشن کنید. یک قالب مافین ۸ تایی را با اسپری روغن یا با استفاده از چند قطره روغن و یک قلموی سیلیکونی به خوبی چرب کنید.

هویج‌ و پیاز را در کاسه بزرگی رنده کنید. سپس گوشت چرخ کرده، پنیر پارمزان، سس کچاپ، پودر سوخاری و ادویه‌ها را به آن اضافه کنید. دو عدد تخم مرغ را هم داخل کاسه بشکنید. حال با دست تمیز مواد را ورز دهید تا مایه لوف گوشت آماده شود.

حال حدود ۱/۲ پیمانه از مایه را با دست بردارید. آن را گلوله کنید و داخل یکی از فرورفتگی های قالب فشار دهید. سطح کاپ کیک گوشت باید کمی برآمده باشد. این کار را برای گوشت باقیمانده تکرار کنید.

قالب مافین را به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا روی آن قهوه‌ای رنگ شود. سپس آن را از فر خارج کنید.

برای تهیه پوره سیب زمینی:

سیب زمینی‌ها را پوست بکنید و به صورت تکه‌های درشت خرد کنید. حال آنها را آبپز یا بخارپز کنید تا نرم شوند ولی آب به آنها نفوذ نکند. سپس آبکش کنید. کره و نصف لیوان شیر را به آن اضافه کنید و با پوره ساز یا گوشت‌کوب بکوبید تا نرم و یکدست شود. در صورت لزوم مقدار بیشتری شیر اضافه کنید. پوره باید نرم باشد اما در حدی که بتواند شکلش را حفظ کند.

در آخر روی هر کاپ کیک گوشت کمی سس کچاپ بمالید. مقداری از پوره سیب زمینی را هم روی آن بگذارید یا با قیف بریزید و اگر دوست دارید با کمی جعفری خرد شده روی کاپ کیک گوشت را تزیین کنید.

مافین گوشت چرخکرده

نکته: می‌توانید بعد از ریختن پوره سیب‌زمینی دوباره آن را چند دقیقه در فر قرار دهید ( شعله روی فر را روشن کنید) تا روی پوره هم کمی قهوه‌ای رنگ شود.

برای نگهداری کاپ کیک، صبر کنید خنک شود و روی پوره سیب‌زمینی سفت شود. آن گاه دور آن سلفون بپیچید و در فریزر نگهداری کنید. برای گرم کردن هم می‌توانید از مایکروفر یا فر استفاده کنید.