طرز تهیه کیک مرغ تا حد زیادی اختیاری است. چون میتوان آن را با مواد مختلف و به شکل های مختلف تهیه و تزئین کرد. مهم این است که نوعی از سالاد مرغ بین لایه های نان قرار بگیرد و به شکل کیک در بیاید. حتی میتوانید نانها را به صورت تکی روی هم قرار دهید و کیک مرغ یک نفره درست کنید.

البته این شبیه به نوعی فینگر فود یعنی راتا مرغ است. انتخاب با شماست. در ادامه طرز تهیه کیک مرغ و گردو خوشمزه خانگی را با تزئین آن به صورت مرحله به مرحله میبینید.

طرز تهیه کیک مرغ و گردو

مرحله اول:

سینه های مرغ را بپزید و ریش ریش کنید و به همراه تخم مرغ های پخته ریز خرد شده ، پیازچه خرد شده ، ماست خامه ای ، سس مایونز ، گردو خرد شده ، خیارشور ، نمک و فلفل داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک مرغ

مرحله دوم:

حاشیه های تیره رنگ نان تست را جدا کنید و برای تزئین کنار بگذارید. مقداری از نان های تست را کف سینی بچینید و مقداری از مواد روی ان بریزید و خوب پخش کنید و به همین ترتیب لایه بعدی را قرار دهید و در انتها نیز با یک لایه از سس کیک مرغ را بپوشانید.

کیک مرغ با سس مایونز

مرحله سوم:

پس از اتمام کار سینی مواد را با روکشی نایلونی بپوشانید و به مدت 2 ساعت درون یخچال قرار دهید تا طعم مواد جذب نان شود ، پس از این مدت از یخچال خارج کرده و با جعفری خرد شده ، مرغ پخته ، گوجه فرنگی گیلاسی ، ذرت ، هویج و هر چیزی که دوست دارید تزئین و سرو کنید.

کیک مرغ تزئین شده

در اینجا آموزش تصویری کیک مرغ و یک روش تزیین کیک مرغ مستطیلی را مشاهده کردید. اما برای تزئین این نوع کیک میتوانید از روش های مختلفی استفاده کنید. هویج رنده شده، ورقه های هویج و خیار، گل رز ساخته شده از گوجه فرنگی و گردوی پودر شده همه گزینه های خوبی برای تزئین کیک مرغ مجلسی هستند.

نکات کلیدی تهیه کیک مرغ

- مقدار موادی که استفاده میکنید بستگی به سلیقه خودتان دارد، میتوانید بعضی مواد را کمتر و بعضی را بیشتر کنید اما دقت کنید که غلظت مواد باید همانند سالاد الویه باشد.

- استفاده از تخم مرغ سلیقه ای میباشد.

- با همین روش میتوانید کیک مرغ و قارچ هم تهیه کنید. تنها کافی است مقداری قارچ را خرد کنید و تفت دهید و به مرغ ریش ریش اضافه کنید.

- با استفاده از حاشیه های نان که کنار گذاشتید میتوانید طرح های مختلفی در کناره های کیک مرغ ایجاد کنید.

- میتوانید سس مایونز را با قیف و ماسوره کنار کیک شکوفه بزنید.