کیک عسلی

کیک چند لایه

 طرز تهیه : فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ تخم مرغ ها و شکر را داخل کاسه ای بریزید و 5 دقیقه با دور تند همزن بزنید.

عسل را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا عسل داغ شود سپس جوش شیرین را به عسل اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و 1 دقیقه با قاشق هم بزنید تا زمانی که رنگ عسل زرد کاراملی شود.

کیک چند لایه

عسل را از روی حرارت بردارید و قاشق قاشق به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید و با دور تند همزن هم بزنید تا رنگ طلایی خوشرنگی از مایه کیک بدست بیاید ( سرعت عمل بالا داشته باشید تا مایه کیک رنگ بهتری بگیرد ).

کیک چند لایه

پس از اضافه کردن عسل و رنگ گرفتن مایه کیک باید آرد را اضافه کنید ، آرد را کم کم اضافه کنید و با  قاشق مخلوط نمایید تا مایه کیک یکدست شود.

کیک چند لایه

داخل قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را داخل قالب بریزید ( میتوانید از 2 قالب استفاده کنید یا مواد را نصف کنید و در 2 مرحله کیک را آماده نمایید ) ، کیک را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.

کیک چند لایه

 پس از پخت کیک را از فر خارج کنید ، پس از چند دقیقه از قالب جدا کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس از وسط کیک را به دو قسمت برش بزنید ( در مجموع از 2 کیک 4 لایه کیک بدست میاید ).

کیک چند لایه

برای تهیه کرم میان کیک ابتدا خامه ترش را با پودر قند مخلوط کنید سپس خامه فرم گرفته را اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید تا کرم یکدست شود.

کیک چند لایه

پس از اینکه لایه های کیک خوب سرد شدند کرم را میان لایه های کیک بریزید و پخش کنید سپس مقداری مربای آلبالو ، گیلاس ، گردو ، موز یا هر چیز دیگری که دوست دارید روی آن بریزید و به همین صورت لایه های کیک را روی هم قرار دهید.

در پایان کیک را با باقی مانده کرم تزیین کنید و در صورت تمایل مقداری شکلات روی آن رنده کنید ، کیک را در یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس برش بزنید و سرو کنید.