گرام ماسالا، ادویه‌ هندی معروفی است که از ترکیب ادویه‌های گوناگون تهیه می‌شود. این ادویه تقریبا در بیشتر غذاهای هندی استفاده می‌شود و عطر و طعمی خاص دارد. گرام ماسالا در زبان هندی به معنای ادویه مخلوط تند است که خوردنش حسابی، بدن‌ را گرم می‌کند. البته گرام ماسالا، دستورهای تهیه متفاوتی دارد و ترکیب این ادویه در مناطق مختلف هند، فرق می‌کند؛ ادویه گرام ماسالا در شمال هند معمولا ملایم است و تنها ادویه تند در گرام ماسالای این منطقه فلفل سیاه است. در صورتی که ادویه گرام ماسالا در جنوب هند، تندتر است و فلفل قرمز تند، یکی از مواد اصلی گرام ماسالای این منطقه است.  

فوائد گرام ماسالا برای سلامتی

هندی‌ها اعتقاد دارند ترکیب مناسب ادویه‌جات گرام ماسالا می‌تواند به سلامت عمومی بدن کمک کند. مطالعات مختلف نشان می‌دهد که حق با هندی‌هاست؛ در واقع ادویه گرام ماسالا علاوه بر عطر و طعم فوق‌العاده‌ای که به غذاها می‌دهد، فوائد زیادی نیز برای سلامتی دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای خوردن گرام ماسالا برای سلامتی عبارتند از:  

1.پیشگیری از بیماری‌های قلبی

مصرف منظم گرام ماسالا، احتمال حمله قلبی را در افراد مختلف به حداقل می‌رساند. ترکیبات گرام ماسالا مانند تخم گشنیز و هل موجب حفظ سلامت قلب و کاهش احتمال حمله قلبی می‌شوند. بنابراین برای تضمین حفظ سلامت قلب‌تان بهتر است گرام ماسالا را به غذاهای خود بیفزایید. حتی می‌توانید این ادویه جادویی را به چای‌تان اضافه کنید.  

2.محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد

گرام ماسالا منبعی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و در نتیجه به محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند؛ رادیکال‌های آزاد با آسیب رساندن به سلول‌ها‌، احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند. همچنین آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گرام ماسالا با تنظیم ضربان قلب از سکته قلبی پیشگیری می‌کنند و سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند.  

3.بهبود گوارش

یکی از مهم‌ترین مزایای افزودن گرام ماسالا به انواع غذاها، بهبود فرآیند گوارش است. برخی ترکیبات گرام ماسالا مانند فلفل و هل با تحریک ترشح آنزیم‌های گوارشی به هضم غذاها کمک می‌کنند. از طرف دیگر میخک و زیره موجود در گرام ماسالا نقش مهمی در پیشگیری از سوءهاضمه دارند.  

4.تقویت سیستم ایمنی

تقویت سیستم ایمنی بدن، یکی از فوائد شناخته‌شده گرام ماسالاست. همان‌طور که می‌دانید ادویه‌های مختلف موجب افزایش دمای بدن می‌شوند و افزایش دما نیز بدن را در برابر سرما و تب ایمن می‌کند. از طرف دیگر ادویه‌ها باعث می‌شوند اکسیژن و خون بیشتری به قسمت‎‌های مختلف بدن برسد و افزایش خون‌رسانی به قسمت‌های مختلف نیز منجر به دفع بیشتر سموم از بدن می‌شود.  

5.کاهش کلسترول و قند خون

ترکیبات موجود در گرام ماسالا ضدالتهاب هستند و مواد ضدالتهاب، نقش مهمی در کنترل کلسترول خون دارند. در نتیجه گرام ماسالا با کمک به افزایش سطح کلسترول خوب، کلسترول بد در بدن را پایین می‌آورد. برخی ترکیبات دیگر در گرام ماسالا مثل تخم گشنیز، میخک و دارچین نیز سطح قند خون را پایین می‌آورند.  

طرز تهیه ادویه گرام ماسالا

تمام ادویه‌ها را در ماهی‌تابه نسوز بریزید و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا این‌که عطر ادویه‌ها بلند شود. سپس، ادویه‌ها را را داخل آسیاب پودر کنید و  در یک ظرف مناسب و در دار بریزید. بهتر است گرام ماسالا را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. ادویه هندی  

نکات طلایی در تهیه ادویه گرام ماسالا

- نحوه ترکیب ادویه گرام ماسالا به ذائقه شما بستگی دارد. مثلا می‌توانید فلفل قرمز یا پاپریکای آن را کمتر بریزید یا این‌که مقدار زردچوبه را بیشتر کنید. - برای تهیه گرام ماسالا بهتر است از ادویه‌های تازه استفاده کنید. - با ادویه گرام ماسالا می‌توانید انواع غذاهای هندی مانند چیکن ماسالا، املت ماسالا و چیکن تیکن ماسالا را درست کنید. از این ادویه در غذاهای ایرانی مانند کباب‌ها، خورشت‌ها و خوراک‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.   سخن آخر گرام ماسالا، ادویه هندی معروفی است که ازترکیب انواع ادویه‌ها درست می‌شود. گرام ماسالا در زبان هندی به معنی ادویه مخلوط تند است، در نتیجه این ادویه عطر و طعمی تند دارد و خوردنش حسابی بدن‌تان را گرم می‌کند. گرام ماسالا دستورهای تهیه مختلفی دارد و ترکیبش در مناطق مختلف هند فرق دارد. گرام ماسالا علاوه بر این‌که عطر و طعم فوق‌العاده‌ای به غذاها می‌دهد، فوائد زیادی نیز برای سلامتی دارد. مهم‌ترین مزایای خوردن گرام ماسالا برای سلامتی عبارتند از: پیشگیری از بیماری‌های قلبی، محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد، کاهش کلسترول و قند خون، بهبود گوارش و تقویت سیستم ایمنی. نحوه ترکیب ادویه‌ها در گرام ماسالا به سلیقه شما بستگی دارد و می‌توانید با توجه به ذائقه‌تان، مقدار آن‌ها را کم و زیاد کنید. از گرام ماسالا علاوه بر غذاهای هندی در انواع غذاهای ایرانی می‌توانید استفاده کنید. همچنین ادویه مخلوط ماسالا را می‌توانید به چای‌تان بیفزایید.