امروزه زندگی ها بسیار شلوغ و پرمشغله شده اند و داشتن زندگی سالم در دنیای امروزی بسیار سخت شده است؛ اما هرچه باشد ما همه حق داریم که حال و هوای خوبی داشته باشیم. درست است؟ ما برای داشتن چنین احساسی به ورزش و فعالیت های ورزشی روزانه می پردازیم تا کمی احساس فعال بودن، شاد بودن، پر انرژی بودن و سالم بودن داشته باشیم. در ادامه 8 کار کوچک را به شما معرفی می کنیم که با اینکه به ظاهر کم اهمیت هستند اما تاثیر بسیار زیادی در حال و هوای ما خواهند داشت:

 

1-  برای زندگی سالم گامی به جلو بردارید!

 

بیشتر راه بروید

 

بعضی از ما که کارمند هستیم در طول روز مدام پشت میز می نشینیم و اگر به اطراف خود نگاه کنید آدم های بسیاری را می بینید که همیشه روی صندلی نشسته اند. دانشمندان 10000 کاری را که در طول یک روز به صورت عادی و روزمره انجام می دهیم را با دقت مطالعه کرده اند تا ببینند با چه کارهایی می توانیم زندگی سالم تری داشته باشیم. پارک کردن ماشین در مکانی دورتر از همیشه یکی از این کارهاست! شاید عادت دارید که ماشین خود را در اولین محلی که یافتید، پارک کنید. خب، در این راهکار می گوییم که آخرین قسمت پارکینگ را برای خود انتخاب کنید تا مسیر بیشتری راه بروید. یک ایستگاه جلوتر از مترو یا اتوبوس پیاده شوید و باقی مسیر را تا محل کارتان پیاده روی کنید. برای گفتن مطلبی به همکارتان به جای اینکه به او پیام بدهید خودتان شخصاً به دیدنش بروید. به آن دست آدم هایی تبدیل شوید که پله را به آسانسور ترجیح می دهند. حتی اگر تنها دو پله توان بالا رفتن دارید، سعی کنید در طول روز چند پله بیشترش کنید. با این شیوه ها و تنها با انجام این کارهای ساده فعالیت روزانه خود را بیشتر کنید.

 

2- زمانی را به خود اختصاص دهید

 

زمانی برای فکر کردن

 

در یوگا به شما توصیه می شود که در طول روز حتی اگر شده برای 5 دقیقه همه چیز از جمله شبکه های اجتماعی، کار و دیگران را کنار گذاشته و کمی تعمق کنید. به دور از هر چیزی که باعث تحلیل انرژی شما می شود در گوشه ای خلوت کنید و به تفکر راجع به خود بپردازید و هچ تکنولوژی ای را به خلوت خود راه ندهید.

 

3- همین حالا به رخت خواب بروید!

 

خواب کافی

 

خوابیدن یکی از مهم ترین نیاز های ضروری بشر است. زمانی که ما خواب هستیم، بدن شروع به ترمیم و بازسازی خود می کند و برای یک روز دیگر آماده می شود. بیشتر بزرگسالان برای داشتن زندگی سالم در طول شبانه روز حداقل به 7 الی 8 ساعت خواب نیاز دارند تا بتوانند تنش ها و افسردگی را که در طول روز به آن دچار می شوند از خود دور کنند.

 

4- قمقمه آب خود را دوباره پر کنید

 

نوشیدن آب

 

بیشتر ما در طول روز به اندازه کافی آب نمی نوشیم. آب به پوست شما شادابی می بخشد؛ مواد مضر را از بدن شما می زداید و به بدن شما اجازه می دهد عملکردی سالم و درست داشته باشد. اگر هنوز بطری آب ندارید یکی برای درون یخچال یا روی میز و اتاق خود بخرید.

 

5- قبل از اینکه به تلفن همراه خود نگاه کنید، چند نفس عمیق بکشید

 

نفس عمیق

 

نفس بکشید! به همین سادگی! در کل قبل از اینکه به سراغ هر کار روزانه خود بروید، به مدت 60 ثانیه یک نفس عمیق بکشید. برای یک شروع بهتر هر کاری، ابتدا برای یک دقیقه هم که شده روی تنفس خود تمرکز کنید. انرژی مثبتی که این روش به شما می دهد باعث کم شدن استرس و زندگی سالم تر می شود.

 

6- لباسی را بپوشید که دوست دارید

 

لباسی که دوست دارید

 

داشتن اعتماد به نفس کافی و شاد بودن می تواند از ظاهری مناسب و زیبا به دست بیاید. برای خرید لباس های خود وقت بگذارید. از شر لباس های قدیمی خلاص شوید و گاهی کمی جواهرات و اکسسوری به استایل خود اضافه کنید. مطمئن شوید که هر لباسی که می پوشید و هر استایلی که دارید همانی است که دوست دارید.

 

7- آشپزی کنید

 

آشپزی

 

آشپزی و غذای خانگی بیش از اینکه خلاقیت شما را افزایش بدهد پس انداز شما را زیاد می کند! به جای رستوران رفتن و بیرون خرج کردن با درست کردن غذای خود می توانید از سلامتی آنچه که می خورید و داشتن زندگی سالم تر اطمینان پیدا کنید. این کار به شما اجازه می دهد آنچه را که وارد بدن شما می شود کنترل کنید، با میوه خوردن اخت شوید، سبزیجات زیاد بخورید و بسیاری از موادغذایی سالم را وارد رژیم غذایی خود کنید. نکته مهم اینکه هر زمان سیر شدید دست از غذا خوردن بردارید و دیگر به خوردن ادامه ندهید.

 

8- به نیازهای خود توجه کنید

هر چیزی که باعث می شود احساس بهتر و سالم تری داشته باشید انجام دهید. اگر فکر می کنید داشتن تحصیلات به شما کمک می کند به سراغ آن بروید. ما آدم ها وابسته به نیازهایی هستیم که داریم. پس به ترتیب و یکی یکی آن ها را تحقق ببخشید. ببینید چه چیزهایی به زندگی شما تعادل بیشتری می بخشد و برای داشتن زندگی سالم تر تلاش کنید.

 

زندگی سالم