ورزش در خانه؟ چه فکر خوبی! چه کسی به باشگاه نیاز دارد؟ می‌توانید در محیط آرام و راحت خانه‌ خود ورزش کنید. علاوه بر تردمیل و دوچرخه ثابت گزینه‌های بسیار دیگری برای شما فراهم است. نکته‌های زیر به شما کمک می‌کنند یک برنامه‌ی منظم برای ورزش در خانه ترتیب بدهید.

 

ورزش در خانه

 

راهکار‌های ورزش در خانه

 

مکان ورزش در خانه را انتخاب کنید.  

قسمتی از خانه را به ورزش اختصاص دهید. گاراژ یا زیرزمین خانه‌تان را به ورزش اختصاص ندهید. اگر محل ورزش در خانه برایتان مناسب و لذت بخش نباشد، دوست ندارید وقت زیادی را در آنجا بگذرانید.

 

ورزش جلوی تلویزیون

 

سعی کنید محل ورزش‌تان جایی باشد که اکثراً آنجا می‌نشینید. به عنوان مثال، یک گوشه‌ی خالی یا محلی نزدیک تلویزیون می‌تواند بسیار خوب و مناسب باشد. دیدن محل ورزش‌تان می‌تواند به شما انگیزه دهد و شما را به ورزش کردن تشویق کند. نباید محل ورزش‌تان خارج از دیدتان باشد، باید جلوی دید باشد تا با دیدن آن به ورزش کردن ترغیب شوید.

 

لوازم مورد نیاز ورزش در خانه را بخرید.

نیازی نیست که حتما وسایل فانتزی بخرید. با هزینه معقولی می‌توانید وسایل اصلی مثل تشک ورزشی، توپ بدنسازی، کش قدرتی، و چند دمبل خریداری کنید. یا اینکه خودتان لیستی از وسایل مورد نیازتان فراهم کنید و آنها را بخرید. برای رسیدن به هدف‌تان به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟

 

آرامش و آسودگی تان را در نظر بگیرید.

به هر طریقی که برایتان لذت‌بخش است ورزش کنید و راه مورد علاقه‌ی خود را بیابید.  لیستی از آهنگ‌های مورد علاقه‌تان تهیه کنید. کتاب صوتی مورد علاقه‌تان را دانلود کنید. برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه تان را ضبط کنید و آماده پخش داشته باشید.

 

اتاق ورزش در خانه 

 

برای ورزش در خانه از اینترنت استفاده کنید.

مربی نیاز دارید؟ فیلم های ورزشی آنلاین را جستجو کنید. می‌توانید کلاس‌های رقص، یوگا و بدن‌سازی و ورزش‌های دیگر را در اینترنت بیابید و آن‌ها را را از طریق لپ‌تاپ یا تبلتتان مشاهده کنید. اپلیکیشن ها، سایت‌ها و کانال های تلگرامی و اینستاگرامی زیادی هم هستند که حرکات ورزشی ساده ای را برای تناسب اندام کلی یا اختصاصی برای عضلات مختلف بدن به شما آموزش می­دهند. اگر دنبال تمرین‌های ساده ای هستید که بدون هیچ وسیله ای بتوانید در خانه انجام دهید مطلب ورزش 7 دقیقه ای را ببینید.

 

از ورزش در خانه لذت ببرید.

اگر می‌خواهید برای ورزش قدری هزینه کنید، میتوانید با استفاده از سیستم‌های بازی، مانند Microsoft Xbox One ، Nintendo Wii U،  Sony PlayStation 4 از ورزش کردن لذت ببرید. با رقص، یوگا، تایچی و زومبا لاغر شوید. بعضی از بازی‌های تناسب اندام می‌توانند کالری سوزانده شده را حساب کنند.

 

لذت از ورزش در خانه

 

زمان خاصی را به ورزش اختصاص دهید.

هنگام ورزش کردن در خانه چیزهای زیادی می‌تواند حواستان را پرت کند و در کارتان اختلال ایجاد کند. به همین دلیل است که باید وقت مناسب و معینی را برای ورزش کردن تعیین کنیم.

برای موفق شدن و رسیدن به هدف، بهترین زمان را برای ورزش کردن انتخاب کنید. زمانی که متناسب با روحیه و اخساس خودتان است (صبح، پیش از شام یا عصر). در آغاز هر هفته، به تقویمتان نگاه کنید و برنامه‌ی ورزشی‌تان را تعیین کنید. اگر یک روز نتوانستید براساس برنامه‌تان عمل کنید، آن را جابه‌جا کنید و زمان دیگری برای ورزش بیابید.

 

ورزش با واقعیت مجازی

 

فی البداهه ورزش کنید.

اگر احساس کردید که انرژی زیادی دارید و در حال سوزاندن کالری هستید، انگیزه‌ی بیشتری برای ادامه خواهید داشت. اگر وقت کم دارید و می‌خواهید زودتر وزن کم کنید:

  • مهمانی بگیرید و برقصید.
  • هنگام تماشای تلویون راه بروید یا درجا بزنید.
  • وقتی خانه را تمیز می‌کنید یا راه می‌روید، قدم‌های بلند بردارید. کیسه‌ی خرید را با خودتان حمل کنید و به جای یک بار بالا رفتن از پله‌ها، دو بار این کار را انجام دهید. بدین‌ترتیب، کالری بیشتری سوزانده‌اید.