امروزه آرایش کردن و آراسته بودن اهمیت زیادی پیدا کرده است و همه سعی می کنند ظاهر زیباتری داشته باشند. اگر اهل آرایش باشید حتما قیمت بالای لوازم آرایشی اطلاع دارید و می دانید که لوازم آرایشی لوکس و باکیفیت قیمت بالایی نیز دارند. امروز می خواهیم چند ترفند آرایشی به شما یاد بدهیم که کمک می کند در هزینه ها به طرز قابل توجهی صرفه جویی کنید و لوازم آرایشی را که فکر می کنید دیگر به درد نمی خورند دوباره بازسازی کنید! به این ترتیب میتوانید با کمترین هزینه آرایشی ساده و زیبا داشته باشید. خوبی این ترفندهای آرایشی این است که بسیار ساده هستند و به راحتی می توانید آن ها انجام دهید. بنابراین لازم نیست آرایشگر حرفه ای باشید تا این ترفندهای آرایشی به کارتان بیاید. این ترفندها برای هرکسی است که آرایش می کند و آراسته بودن را دوست دارد.

 

مداد چشمتان را به خط چشم ژله ای تبدیل کنید!

 

[caption id="attachment_31089" align="aligncenter" width="600"]ترفندهای آرایشی با گرفتن فندک روی مداد چشم آن را روان کنید.[/caption]

 

آرایش چشم یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین هاست و تاثیر بسیار زیادی در چهره شما دارد. بسیاری از خانم ها یک مداد چشم و یک خط چشم دارند و هر از گاهی از هرکدام استفاده می کنند. حتما می دانید که خط چشم و مداد ژله ای به دلیل نرم و روان بودن خطی صاف تر و تمیزتر ایجاد می کنند و آرایش چشمتان را حرفه ای تر و زیباتر نشان می دهند. اما ما به شما می گوییم که لازم نیست دوبار پول بدهید و با یک ترفند آرایشی می توانید مداد چشمتان را به خط چشمی ژله ای و روان تبدیل کنید. برای این کار کافیست مداد چشمتان را کمی روی شعله فندک بگیرید و گرم کنید. بعد 15 ثانیه صبر کنید تا کمی خنک شود و باعث اذیت شدن چشمانتان نشود. حرارت باعث می شود مداد چشم خشک شما تبدیل به یک مداد ژله ای روان شود که با آن می توانید خط چشمی صاف و بی نقص بکشید. همین کار را می توانید در مورد خط لب نیز انجام دهید و خط لبی صاف و حرفه ای داشته باشید.

 

ریمل خشک شده تان را دوباره قابل استفاده کنید!

 

[caption id="attachment_31091" align="aligncenter" width="600"]ترفند ریمل خشک شده ریمل خشک شده تان را در آب جوش قرار دهید تا نرم شود.[/caption]

 

خشک شدن ریمل یکی از معضلاتی است که هر خانمی با آن مواجه شده است. گاهی پول زیادی بابت ریمل می دهیم و بعد از مدتی ریمل خشک و غیرقابل استفاده می شود. ریملتان را دور نیندازید! ما به شما ترفندی یاد می دهیم که ریمل خشک شده شما دوباره مثل روز اول بشود و تا مدت ها بتوان از آن استفاده کرد. ریمل را داخل یک لیوان آب گرم قرار دهید و بگذارید چند دقیقه ای باقی بماند. اگر عجله دارید و وقت این کار را ندارید هم می توانید کمی قطره چشم (4-5 قطره) داخل ریمل بریزید و تکان بدهید و دوباره از ریملتان استفاده کنید.

 

BB کرم خانگی بسازید!

احتمالا تا به حال نام بی بی کرم را شنیده اید. این کرم ها که به شدت محبوب شده اند ترکیبی از کرم مرطوب کننده، کانسیلر و گاهی ضدآفتاب هستند. اما شما می توانید خودتان بی بی کرم بسازید و هزینه اضافه بابت خرید کرم ندهید. پشت دستتان کمی کانسیلر بریزید و بعد کمی کرم مرطوب کننده به آن اضافه کنید و با انگشت ترکیب را با هم مخلوط کنید. اگر به نظرتان لازم است باز هم کرم مرطوب کننده اضافه کنید و تا به دست آمدن ترکیب دلخواه این کار را ادامه دهید. کرم ها را خوب با هم ترکیب کنید تا ترکیبی یکدست به وجود بیاید. بعد بی بی کرم خانگی و دست سازتان را روی پوستتان استفاده کنید و از نتیجه شگفت انگیز آن لذت ببرید.

 

 

مژه های بلند و زیبا با روغن زیتون!

 

[caption id="attachment_31092" align="aligncenter" width="600"]ریمل روغن زیتون روغن زیتون مژه ها را بلندتر و ضخیم تر میکند.[/caption]

 

بله، برای اینکه مژه های زیبا و بلند داشته باشید از روغن زیتون استفاده کنید! استفاده از روغن زیتون مطمئنا یکی از بهترین ترفندهای آرایشی است و نتیجه شگفت انگیزی خواهد داشت. روغن زیتون باعث تقویت ریشه مژه ها  می شود و با استفاده مداوم از آن، مژه هایی محکم و سالم خواهید داشت. به مدت یک الی دو هفته هر شب با فرچه ای تمیز کمی روغن زیتون به مژه هایتان بمالید و بعد از این مدت نتیجه فوق العاده آن را روی مژه هایتان ببینید و لذت ببرید.

 

رژ لب شکسته تان را تعمیر کنید!

 

[caption id="attachment_31093" align="aligncenter" width="600"]ترفند آرایشی رژ لب رژ لب شکسته را با فندک به هم بچسبانید.[/caption]

 

این هم یکی دیگر از معضلاتی است که ممکن است برای همه پیش آمده باشد. بارها شده که رژ دوست داشتنی و البته گران قیمتتان از دستتان می افتد و از وسط دو نیم می شود و می شکند! در این جور مواقع معمولا فکر می کنیم کاری از دستمان برنمی آید و رژ لب را دور می اندازیم. اما دست نگه دارید! به کمک یکی از بهترین ترفندهای آرایشی می توانید رژ لب عزیزتان را تعمیر کنید و دوباره از آن استفاده کنید. تکه شکسته را دقیقا روی رژ لب قرار دهید و بعد با فندک به مدت 20 ثانیه محل شکستگی را گرم کنید. حرارت باعث می شود رژ لبتان نرم شود و تکه شکسته شده دوباره به رژ لب بچسبد.