فصل بهار میوه های خوشمزه و پر ویتامین کم ندارد اما برخی از آنها به رفع خستگی کمک زیادی میکنند و شما را سرحال تر و شاداب تر از همیشه میکنند. نکات زیر را برای رهایی از خستگی در فصل بهار بخوانید.

 

رهایی از خستگی در فصل بهار

 

۱-چاقاله بادام

 

چاقاله بادام

 

خوردن چاقاله باعث کاهش کلسترول و فشار خون می گردد.خوشبختانه در فصل بهار میوه های مختلفی وجود دارند.یکی از میوه های فصل بهار چاقاله بادام است.شما با خوردن چاقاله بادام می توانید از شر خستگی درفصل بهار رها شوید.

 


۲-توت فرنگی ،محافظت در مقابل سرطان

 

توت فرنگی

 

 یکی ازتوصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار،توت فرنگی است. مصرف توت فرنگی باعث تقویت سیست عصبی فرد می گردد و باعث آرامش اعصاب می گردد. “توت فرنگی یک میوه حاوی مواد مغذی از نظر ویتامین A، B، C و K است.”توت فرنگی لثه ها را تقویت می کند و باعث از بین رفتن بو بد دهان می شود.به همین دلیل به افرادی که مشکلات لثه دارند توصیه می شود که حتما در طول روز توت فرنگی مصرف کنند.منبع غنی آنتی اکسیدان است.از شما در مقابل سرطان محافظت می کند.توت فرنگی نیز مانند گوجه سبز باعث کاهش کلسترول و فشار خون می گردد.همچنین باعث تقویت ماهیچه های قلب می گردد.

 


۳-آب و میخک

 

میخک

 

در حدود یک لیتر آب ۱ عدد میخک ،نعنا تازه ،تکه های لیمو ،پوست سیب بریزید و در طول روز میل کنید زیرا باعث سلامتی و سم زدایی بدن شما می گردد.

 


۴-گوجه سبز

 

گوجه سبز

 

گوجه سبز دارای ویتامینc،و سبب کاهش کلسترول و فشارخون می گردد.گوجه سبز آهن موجود در بدن را حفظ می کند.برای جلوگیری از کمبود آهن، باید حتما در طول روزگوجه سبز بخورید.علاوه بر آن باعث تثبیت استروژن می شود و برای زنان یائسه مفید است.باعث کاهش گرگرفتگی در این دوران می شود.گوجه سبز برای سلامت قلب و رگ های خونی بسیار مفید است.به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا در طول روز حتما چند عدد گوجه سبز بخورید.