مهاجرت به اتریش

 

مهاجرت به اتریش

کشور اتریش که سال های بسیاریست در زمره برترین کشورها برای زندگی قرار دارد، مقصد مناسبی برای مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به اتریش از طرق مختلفی امکان پذیر است که در هفت گروه دسته بندی شده است. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، ازجمله پرمخاطب ترین روش های مهاجرت است. تحصیل در اتریش در مدارس و دانشگاه های این کشور در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. امکان اخذ بورسیه و مجوز کار ضمن تحصیل در اتریش فراهم است و دانشجویان می توانند ویزای همراه با اجازه کار تمام وقت همسر و تحصیل رایگان فرزندان کمتر از 18 سال خود را درخواست دهند. پس از تحصیل نیز به مدت یک سال اجازه دارند تا در این کشور حضور داشته و شرایط را برای ورود به بازار کار اتریش و تبدیل ویزا به ویزای کاری مهیا نمایند. اخذ ویزای کاری اتریش از دو روش امکان پذیر است. مهاجرت به اتریش از طریق کار با دریافت پیشنهاد کاری یا کسب حداقل 70 امتیاز و اخذ ویزای جستجوی کار اتریش ممکن می شود. کشور اتریش با نرخ پایین بیکاری و کمبود نیروی کار متخصص، مقصد مناسبی برای متقاضیان کار است.

 

شرایط مهاجرت

 

سرمایه گذاری در اتریش نیز از روش های متعددی امکان پذیر است که همگی از جمله خرید ملک منجر به اقامت نمی شود. ثبت شرکت و کارآفرینی در اتریش، قرمز سفید قرمز و بلوکارت و خودحمایتی، روش هاییست که اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش را به دنبال دارد. جذاب ترین و کم دردسرترین روش سرمایه گذاری در اتریش، خودحمایتی است که نیاز به مدرک تحصیلی و زبان و حتی انتقال سرمایه ندارد. با ازدواج با فردی اتریشی نیز می توان اقامت و تابعیت اتریش را به دست آورد. اما مهاجرت به اتریش از طریق تولد تنها برای فرزندانی امکان پذیر است که یکی از والدین آن ها اتریشی باشند. از دیگر روش های مهاجرت به اتریش، پناهندگی است که به علت غیرقانونی بودن و خطرات بسیاری که در طول مسیر و محل کمپ وجود دارد توصیه نمی شود. مهاجرت به اتریش از طریق ویزای هنرمندان در دسته بندی هفتم روش های مهاجرت قرار گرفته و مناسب برای هنرمندانیست که از سابقه و تمکن مالی مناسب برخوردار بوده و درآمد ثابت ماهیانه از حرفه هنری خود دریافت می کنند.

 

مهاجرت به سوئیس

 

شرایط مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس امن ترین کشور در سطح جهان است که بالاترین خدمات رفاهی و کیفیت زندگی را به شهروندان ارائه می دهد. شرایط مهاجرت به سوئیس در روش های مختلف، گوناگون و قابل بررسی است. شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل برای متقاضیانی فراهم است که از سابقه و مدرک تحصیلی و مدرک زبان مورد نظر برخوردار بوده و توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس را داشته باشند. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در سوئیس بالاست و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی و یا کار دانشجویی دارند. شرایط اشتغال دانشجویان تحصیلکرده در کشور سوئیس فراهم است و دانشجویان می توانند از مدت زمان تعیین شده پس از فارغ التحصیلی خود برای یافتن شغل مناسب در این کشور استفاده نمایند. مهاجرت به سوئیس از طریق کار نیز برای افرادی ممکن است که از این کشور، دعوتنامه کاری دریافت کرده باشند.

 

مهاجرت سوئیس

 

گرچه خرید ملک یا دیگر روش های روش های سرمایه گذاری در سوئیس، بسیار سودده و ایمن است؛ اما روش هایی مانند کارآفرینی یا خودحمایتی سوئیس منجر به اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری می شود. میزان تمکن مالی لازم برای اقدام از طریق خودحمایتی سوئیس، بسته به سن متقاضی متفاوت است. کشور سوئیس نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، اقامت و تابعیت خود را از طریق تولد به فرزندانی اعطا می کند که یکی از والدین آن ها سوئیسی باشند. همچنین در صورت ازدواج با فردی سوئیسی و ثبات زندگی مشترک تا چند سال می توان اقامت دائم و تابعیت سوئیس را دریافت کرد. شرایط مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی بسیار دشوار و پیچیده است و در صورت عدم پذیرش دولت، فرد بایستی در مدت معلوم به وطن خود بازگردد. اقدام از روش پناهندگی توصیه نمی شود.

 

مهاجرت به عمان

 

مهاجرت به عمان

کشور عمان در همسایگی ایران قرار داشته و با توجه به پیشرفت هایی که در سال های اخیر داشته، توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به ویژه کار کادر درمانی را به خود جلب نموده است. اما عمدتاً انتخاب این کشور برای مهاجرت به عنوان سکوی پرتاپ بوده و افراد با این تصور که راه ورود به اروپا یا کشورهای برتر جهانی را هموار سازند، برای مهاجرت به عمان اقدام می نمایند. ذکر این نکته لازم است که عمده روش های مهاجرت به عمان نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری و پناهندگی منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت عمان نمی شود؛ در حالیکه با انتخاب کشورهای غیرعربی و برتر اروپایی، آمریکایی و استرالیا به عنوان مقصد کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری می توان اقامت دائم و سپس تابعیت آن کشور را به دست آورد. ضمن اینکه تحصیل در عمان نیاز به پرداخت شهریه دارد، اما در صورت تسلط به زبان آلمانی یا فرانسوی و یا دیگر زبان های رسمی کشورها می توان حتی به صورت رایگان به تحصیل در بسیاری از کشورهای برتر اروپایی پرداخت.

 از دیگر نکات قابل توجه، ریسک نسبتاً بالای مصادره اموال در عمان و کشورهای عربی است که سرمایه گذاری در این کشورها را با خطر مواجه می کند. مهاجرت به عمان از طریق ازدواج نیز دارای شروطی مانند گذشت 10 سال از زندگی مشترک، تولد نوزاد پسر و... است که تنها در صورت ازدواج با مرد عمانی امکان پذیر می شود. مهاجرت به عمان از طریق تولد نیز تنها برای فرزندانی ممکن است که دارای پدر عمانی باشند. شرایط سخت مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی و زندگی در کمپ نیز این روش غیرقانونی را به روشی سخت و نامطلوب برای مهاجرت تبدیل کرده و اقدام از طرق قانونی جایگزین پیشنهاد می شود.