خواص کدو حلوایی

 

خواص دارويي کدو حلوايي

 

کدو حلوايي ميوه يک گياه علفيست که داراي ساقه هاي بلند و خزنده و برگ هاي پهن است ، گل هاي اين گياه زرد و ميوه آن شبيه خربزه و يا خيلي بزرگتر از آن است ، قسمت هاي مورد استفاده کدو حلوايي ميوه ، پوست ، تخم ميوه میباشد و گل کدو حلوايي را پخته و در تهیه ترشي ، مربا و ... مورد استفاده قرار ميدهند.

 

خواص کدو حلوايي :  يرقان ( زردي ) را برطرف ميکند ، انواع کدو ادرار آور و تب بر میباشد ، تخم کدو به خصوص پوست سبز رنگ آن ضد کرم است.

 

کدو حلوايي، سينه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان مي کند ، اگر کدو حلوايي را پخته و به صورت کرم به صورت بماليد و نيم ساعت صبر کنيد، رنگ چهره و رخسار باز شده و صورت براق و زيبا ميشود ، خوردن کدو موجب برطرف شدن غم و اندوه است و اگر کدو با عدس خورده شود رقت و نرمي قلب مي آورد.

 

کدو براي درمان قولنج مفيد است ، مغز را تقويت مي کند و روغن تخم کدو براي تسکين درد بواسير بسيار مفيد است ، جوشانده گل کدو براي سينه بسيار مفيد است ، خوردن کدو باعث تجديد قواي جسمي و روحي بدن و موجب استحکام بافت هاي بدن ميشود ، خوردن کدو خوابي راحت به دنبال دارد و کساني که دچار کم خوابي هستند کدو براي درمان کم خوابي آنها مؤثر است.

 

کدو طبيعتي سرد دارد ، صفرا را تسکين ميدهد ، شيره تخم کدو يبوست را برطرف ميکند لذا بايد صبح ناشتا يک فنجان از آن ميل شود ، ابن سينا کدو را براي رفع سرد درد و رفع بي خوابي و درمان خستگي اعصاب تجويز ميکرد.

 

کمپوت کدو مخلوط با سيب غذاي ملين خوبي است و در رفع يبوست و اسهال تأثير زيادي دارد ، چون کدو به آساني پخته مي شود غذايي فوق العاده مفيد براي معده هاي ضعيف ، کودکان ، افراد سالمند و افرادی که دچار عفونت شده اند و دوره نقاهت را ميگذرانند است.

 

براي مبتلايان به سنگيني معده و اسهال ، گوشت کدو را تکه تکه کنيد و در يک ليتر آنقدر بجوشانيد تا نصف آب بخار شود و پس از صاف کردن آب آن را بگيريد و با مقداري شکر آن را شيرين کرده و هر وقت مايل بوديد آن را مصرف کنيد ، آب کدويي که به این صورت به دست مي آيد براي تسکين درد بواسير مؤثر است لذا نوشيدن سه بار در روز از آب کدو تجويز شده است.

 

کدو سلولهاي مغز را فعال ميکند و به شکل چشمگيري حافظه را تقويت مي کند ، پزشکان مي گويندکه کدو کار هضم غذا را آسانتر مي کند ، اگر پوست کدوي خام را به صورت مرهم بر روي زخم هاي سطحي پوست يا سوختگي هاي شديد قرار دهيد پوست را نرم مي کند.

 

کمپوت کدو مخلوط با سيب از غذاهاي مفيد براي بيماران مبتلا به ورم پروستات است ، آب کدوي پخته ادرار آور بوده و براي رفع اختلالات کليه و مثانه مفید است ، کوبيده کدو براي درد سر و درد شقيقه بسيار سودمند است ،  مرهم کدو حلوايي براي درمان دمل مفيد است.

 

مرباي کدو تقويت کننده بدن و اعصاب است ؛ ترشي کدو اشتها آور و هضم کننده غذا میباشد ، کدو حلوايي را پخته و به صورت مرهم براي رفع ورم و التهاب در محل قرار ميدهند ، غرغره با آب کدوي پخته براي درمان گلو درد مفيد است ، سوخته شده پوست کدو براي بند آوردن خون اثر معجزه آسا و بسيار سريعی دارد به طوري که فوراً خونريزي را بند مي آورد و دو لبه زخم را به هم مي چسباند و سوزش و ناراحتي زخم را خيلي زود تسکين ميدهد.

 

سوخته پوست کدو حلوايي براي درمان سوختگي ها مفيد است ، بدين منظور بايد پوست سوخته شده کدو را در روغن زيتون يا خوراکي مخلوط کرده و در محل سوختگي بماليد ، سوخته پوست کدو پيسي و لکه هاي سفيد پوست را درمان ميکند ، بدين منظور بايد پوست کدو حلوايي را خشک کرده و بسوزانيد سپس اين پوست سوخته را با سرکه مخلوط کرده هر روز لااقل يک مرتبه در محل بماليد تا بهبودي حاصل شود.

 

پوست سوخته شده کدو حلوايي به ترتيبي که گفته شد براي درمان خونريزي احشاء و بواسير مفيد است ، خوردن روغن کدو براي معالجه افسردگي ، غم و غصه ، خمودگي اعصاب ، ماليخوليا و تشنج بسيار مفيد میباشد ، خوردن مغز خام تخم کدو براي درمان سوزش ادرار ، زخم معده ، خس خس سينه،  اخلاط خوني ، خونريزي ريه و تسکين سرفه مفيد است.

 

انواع کدو داراي ويتامين هاي زيادي است و براي امراض قلبي بسيار مفيد است ، کدو تنبل سرشار از ويتامين A است و اگر شيره کدو را بکوبند و در شير يا آب بپزند براي رفع عطش ناشي از تب بسیار سودمند میباشد.

 

کدو حلوايي علاوه بر خواص متعدد از پيري پوست جلوگيري مي کند چون کدو حلوايي سرشار از آنتي اکسيدان است ، کدو حلوايي به سبب داشتن کلسيم ، فسفر، منيزيم و آهن بسيار مغذي میباشد.