پسته

 

برای پایین آوردن قند خونتان پسته بخورید

 

خوردن یك مشت مغز پسته در روز نه تنها یك میان وعده مناسب و خوشمزه است بلكه برای سلامتی نیز مفید است؛ طبق جدید ترین تحقیقات پسته باعث کاهش جذب کربوهیدراتها در بدن میشود و بدین ترتیب میتواند جلوی افزایش ناگهانی قند خون به دنبال مصرف مواد غذایی را بگیرد.

 

چون مصرف پسته به همراه مواد غذایی حاوی كربوهیدرات بالا مانند نان سفید، جذب كربوهیدرات را پایین می ‌آورد بنابراین مغز این خشكبار می ‌تواند به كنترل دیابت كمك كند.

 

پسته حاوی مقدار زیادی پروتئین گیاهی، مواد نشاسته ‌ای غنی و مواد معدنی‌ مهم مانند پتاسیم و منیزیم است كه بسیاری از نیازهای بدن را تأمین می ‌كند. علاوه بر این، پسته برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب نیز مفید است و مصرف آن برای بازکردن مجاری کبد توصیه می‌ شود.

 

پسته معده را تقویت و برای تسکین سرفه هم مفید است.

 

بعضی محققان عقیده دارند كه پروتئین پسته به اندازه‌ای است كه می ‌توان آن را به عنوان جایگزینی برای گوشت و حبوبات دانست. در ضمن عنصر "روی" موجود در آن نیز در رشد سلول ‌ها و بافت ‌های بدن تاثیر به سزایی دارد.

 

پسته از استحکام استخوان ها تا مقابله با کم خونی

علاوه بر این ها وجود كلسیم و آهن در پسته سبب شده كه این نوع خشكبار نقش بسیار مهمی در استحكام‌ بخشیدن به استخوان ‌ها و دندان ‌ها و همچنین درمان بیماری ‌هایی چون كم ‌خونی ‌های ناشی از فقر آهن داشته باشد.

 

پسته برای مقابله با بیماری‌های قلبی عروقی هم مفید است

حدود 90 درصد چربی‌های موجود در پسته جزو چربی‌های اشباع نشده‌ای هستند که کلسترول خون را کاهش داده و به این ترتیب خطر بیماری‌های قلبی عروقی را نیز پایین می‌آورند. از این گذشته پسته حاوی پتاسیم نیز می‌باشد. این ماده‌ی معدنی به تنظیم فشار خون کمک می‌کند. در نهایت باید بدانید که پسته حاوی پولیفنول است. پولیفنول‌ها آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که خواص مفیدی برای حفظ سلامت قلب دارند.

 

 محققان می گویند؛ خوردن پسته برای افزایش حافظه و تقویت ذهن نیز مفید است ولی با توجه به این كه خاصیت چاق ‌كنندگی دارد، اگر رژیم دارید، اعتدال را در مصرف آن رعایت كنید.