شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر، اولین چیزی که بعد شنیدن نام شهر کاشان به ذهن‌تان می‌رسد، بوی عطر گل‌محمدی و مراسم گلاب‌گیری باشد. اما به جز این مراسم جذاب که هر ساله میهمانان زیادی را از سراسر ایران و جهان به خود جذب می‌کند، کاشان، زیبایی‌های فریبنده دیگری هم دارد. خانه‌های تاریخی با بناهایی که هر بیننده‌ای را میخکوب می‌کند، باغ‌های زیبا با پیشینه‌ی تاریخی، بازارهای قدیمی و تو در تو، صنایع دستی منحصر به فرد، غذاهای سنتی خوشمزه با طعم و مزه خاص و ...

دلیل نامگذاری شهر کاشان

چهار نظریه مختلف در مورد دلایل نامگذاری شهر وجود دارد:

برخی معتقدند ریشه نام شهر کاشان، به کلمه کی آشیان، به معنی جایگاه حاکمان برمی‌گردد. برخی دیگر، کلمه کاشان را به معنای خانه‌های تابستانی از نی وچوب می دانند. نظریه‌ی دیگری که در مورد نام شهر کاشان وجود دارد می‌گوید این نام از کلمه کاسیان، به معنی محل زندگی اقوام کاسی، گرفته شده است. در نهایت ممکن است ساخت کاشی‌های معروف ومرغوب، کاشیان یاهمان کاشان دلیل نامگذاری این شهر باشد.

راه‌های سفر به شهر کاشان

شهر کاشان، از جمله شهرهایی است که برای سفر به آن، تمام گزینه‌های ممکن مثل سفر با خودرو شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما پیش پای شما وجود دارد. محبوب ترین و راحت‌ترین شیوه سفر به کاشان مخصوصا برای پایتخت‌نشین‌ها، سفر با خودرو شخصی است. اگر مبدأ شما تهران باشد، تا کاشان باید 244 کیلومتر یا 2 ساعت و نیم رانندگی کنید، البته بدون داشتن توقف در مسیر. اقتصادی‌ترین راه رسیدن به کاشان، سفر با اتوبوس است، اتوبوس های تهران به کاشان را می‌توانید در ترمینال های بیهقی و ترمینال جنوب پیدا کنید. اگر سفر با قطار را ترجیح می‌دهید، می‌توانید مسیر حدودا 3 ساعته بین تهران تا کاشان را با قطارهای لوکس چهارتخته یا قطارهای پردیس از ایستگاه های رباط کریم، قم و فیروزآباد طی کنید. در آخر، سریع‌ترین، غیرمعمول‌ترین و گران‌ترین راه رسیدن به کاشان از تهران،‌ هواپیما است که شما را یکساعته به شهر کاشان می‌رساند. اگر قصد رزرو بلیط کاشان از هر مبدایی را دارد، پیشنهاد ما به شما استفاده از اپلیکیشن و یا وب‌سایت اسنپ‌تریپ است.

اقامت در قدیمی‌ترین خانه کاشان

قبل از رزرو هتل کاشان، باید این نکته را به یاد داشته باشید که محبوب‌ترین و زیباترین هتل‌ها و یا مراکز اقامتی در کاشان، خانه‌های قدیمی و تاریخ هستند که به زیباترین شکل ممکن بازسازی شده‌اند و با بهترین تجهیزات و امکانات رفاهی، آماده پذیرش مسافران هستند. با وجود بازسازی و مرمت، حال و هوای سنتی و قدیمی این خانه‌ها کاملا حفظ شده و اقامت در آن‌ها، شما را به دل تاریخ می‌برد.

یکی از محبوب‌ترین خانه‌های قدیمی کاشان، اقامتگاه سنتی سرای عامری ها کاشان است.سرای عامری‌ها، از زیباترین و قدیمی‌ترین خانه‌های سنتی شهر کاشان است که قدمتش به دوران زندیه برمی‌گردد. این خانه قدیمی از 7 حیاط تشکیل شده و بلندترین بادگیر شهر را در خود جای داده است. اتاق‌های این هتل تاریخی، تمام تجهیزات ضروری یک هتل لوکس را دارند که اقامت شما را لذت‌بخش و به یاد ماندنی می‌کنند. اگر برای رزرو هتل کاشان، جای دیگری را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از رستوران سرای عامری‌ها که در یک تالار آیینه‌کاری شده و قدیمی قرار دارد، استفاده کنید.

 به دلیل گذشت زمان و فرسودگی‌هایی که در برخی قسمت‌های این خانه تاریخی بوجود آمده است، بخش هایی از آن در حال در دست تعمیر و بازسازی است. 

رزرو هتل در کاشان 

راه‌های زیادی برای انتخاب و رزرو هتل در کاشان وجود دارد. این روزها، یکی از محبوب‌ترین راه‌های برای انجام رزرواسیون یا خرید بلیط، استفاده از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هاست. یکی از معتبرترین سایت‌ها برای انجام این کار، وب سایت اسنپ‌تریپ است. هتل تاریخی عامری‌ها و یا اقامتگاه‌های سنتی دیگر در شهر کاشان مانند اقامتگاه سنتی خانه منوچهری کاشان را می‌توانید به آسانی و با چند کلیک، با بهترین قیمت، از طریق اسنپ‌تریپ رزرو کنید.