جاشمعی

آموزش ساخت جاشمعی با قوطی

با انواع قوطی فلزی کنسرو و کمپوت میتوانید جاشمعی های شیک و زیبایی بسازید ، برای ساخت این جاشمعی زیبا به قوطی فلزی ، میخ بلند ، برگ ، شمع ، چکش ، شن و ماسه نیاز دارید.

جاشمعی

قوطی را با آب خوب بشویید و تمیز کنید ، داخل قوطی را با شن و ماسه پر کنید سپس داخل قوطی و روی شن و ماسه آب بریزید ؛ قوطی حاوی شن  و ماسه و آب را داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

جاشمعی

پس از یخ زدن آب میتوانید قوطی را از فریزر خارج کنید ، برگی روی سطح قوطی قرار دهید و با استفاده از فشار  دست برگ را روی سطح قوطی ثابت کنید ( میتوانید از انواع مدل برگ استفاده کنید ).

جاشمعی

میخ را روی برگ قرار دهید و همانند شکل با فاصله های یکسان و با کمک چکش میخ را روی برگ بکوبید ( بدلیل وجود یخ و شن ، میخ به خوبی داخل قوطی میشود و شکاف های تمیزی ایجاد میشود ) ؛ ابتدا دور برگ را انجام دهید سپس به قسمت های داخلی و رگبرگ ها بپردازید.

جاشمعی

پس از اتمام کار برگ را از قوطی جدا کنید ، داخل قوطی را خالی کنید و شستشو دهید ، پس از خشک شدن قوطی را با اسپری به رنگ دلخواهتان رنگ آمیزی کنید و کناری قرار دهید تا خشک شود سپس داخل قوطی مقداری شن بریزید و روی آن شمعی قرار دهید.

با روشن شدن شمع بخصوص در تاریکی جاشمعی زیبا و فوق العاده ای خواهید داشت ( قرار دادن شمع روی شن برای جلوگیری از داغ شدن انتهای قوطی میباشد ).