عطرشناسی

 

روش انتخاب عطر مناسب

 

بهتر زمان برای خرید عطر صبح میباشد چون در صبح تشخیص رایحه عطر اسان تر است.

 

برخی افراد اغلب از يک نوع عطر استفاده ميکنند ولي پيشنهاد میشود که عطرتان را از روی فصل انتخاب کنيد ، عطرهاي گرم و تند براي فصل سرد و عطرهاي سرد ، شيرين و عطر گل ها براي فصل گرم انتخاب مناسبي میباشد.

 

قبل از اين که براي خريد عطر برويد از هيچ گونه عطر و خوشبو کننده ای استفاده نکنيد چون انتخاب بهتر را براي شما دشوار ميکند ، عطرهاي سرد و ترش باعث آرامش روحي و رفع خستگي ميشوند.

 

عطر سرد به عطري ميگويند كه حس خنكي و تازگي را القاء ‌كند و استشمام اين عطرها معمولاً باعث ميشود كه طعمِ ميوه هايي مانند هندوانه را بخاطر اورید.

 

عطر ترش به عطري ميگويند كه طعم مركبات را بخاطر بياورد ، عطرهاي ترش نيز القاكننده حس تازگی و شادی اند.

 

هر اندازه که عصاره روغني خوشبو در يک محصول بيشتر باشد ماندگاري آن عطر بيشتر است ، به اين دليل که رطوبت باعث ماندگاري بوي عطر ميشود و ماندگاري عطر بر روي پوست چرب و تيره بيشتر از پوست هاي خشک و روشن میباشد.

 

براي محافل رسمي بهتر است از عطرهاي تلخ ، گرم ، شيرين و تند مانند بولگاری و ... استفاده کنيد ، به عطرهايي که معمولاً بوي شکلات و ميوه هاي تابستاني ميدهند عطرهاي شيرين و گرم ميگويند و عطرهايي هم که از اسانس ريشه درختان و ادويه هاي تند شرقي درست شده اند را عطرهاي تلخ گويند.

 

برای محافل دوستانه و غیر رسمی عطرهاي سرد و ترش بدلیل حس طراوت و آرامشي که منتقل ميکنند مناسب هستند ، عطرهاي سرد حس خنکي ، شادابي و جواني را به فرد القا ميکنند ، از عطرهايي مانند مادام روشاز ، گپ ، هوگو ، آزارو و ... ترجيحاً در محافل دوستانه استفاده نمائید

 

برای متصاعد شدن بهتر رايحه عطر ان را بر محل نبض ها مانند گردن ، پشت زانوها ، مچ دست و ... بزنید.

 

 

 

ادامه این مطلب در این قسمت مطالعه شود ...