با شروع هر فصل جدید، ایجاد تغییرات کوچک در چیدمان و دکوراسیون منزل می تواند تغییرات مثبتی را در روحیه شما و افراد خانواده ایجاد کند. همچنین میهمانان شما هم می توانند متوجه این تغییر روحیه و حال و هوای مثبت در خانه شما بشوند. دکوراسیون تابستانی در منزل پیرو اصول اولیه مهمی است که اگر آن ها را رعایت کنید، می توانید به نتیجه ای مطلوب برسید.

 

رنگ ها در دکوراسیون تابستانی پشت در

 

رنگ ها در دکوراسیون تابستانی

 

در شروع فصل گرما، برای چیدمان تابستانی منزل خود از در ورودی و بیرون منزل شروع کرده و تغییرات را به داخل منزل بکشانید. اگر امکانش را دارید با زدن یک رنگ ساده به اطراف در ورودی منزلتان یا با گذاشتن یک پادری با رنگ های متنوع و شاد می توانید حس خوبی را به میهمانان خود (حتی قبل از ورود به منزل) القا کنید.

 

به ایوان یا تراس منزل خود برسید

 

دکوراسیون تراس منزل

 

بهترین روش برای ایجاد لحظات شاد در تابستان با میهمانان، وقت گذراندن با آن ها در ایوان، حیاط یا تراس خانه تان است. برای برگزاری دورهمی های دوستانه تابستانی در این فضاها نورهای مناسب، ملافه ها و پتوهای مسافرتی روشن و کوسن های نرم را در نظر بگیرید. می توانید چیدمان تابستانی منزل خود را وارد حیاط و تراس خانه نیز بکنید. از گلدان های آپارتمانی و زیبا در این فضاها استفاده کنید. حتی صندلی های ساده برای محیط بیرون می تواند یک شب دلنشین را برای شما رقم بزند.

 

دکوراسیون تابستانی درب ورودی

 

دکوراسیون تابستانی درب ورودی

 

یک ایده جالب: چه چیزی بهتر از نوشتن کلمه سلام روی در ورودی می تواند خوش آمدگوی میهمانان شما باشد؟ این شیوه‌ی مدرن خوش‌آمدگویی یا گذاشتن یک گلدان پر از گل می تواند تأثیر مثبتی را به جا بگذارد.

 

دکوراسیون فضای نشیمن منزل

 

دکوراسیون تابستانی اتاق نشیمن

 

برای چیدمان منزل خود در تابستان و مخصوصاً فضای نشیمن، می توانید از رنگ های لیمویی استفاده کنید. ترکیب این رنگ با لوازم منزل می تواند دکوراسیون جذابی را به وجود آورد. حتی عطر لیمو در هنگام ورود به خانه تأثیر مثبتی به جا می گذارد.

استفاده از رنگ های سفید و آبی ملوانی در محیط اتاق نشیمن می تواند حال و هوای ساحلی را برای شما ایجاد کند. حتی گذاشتن چند شاخه گل تازه در پارچ یا گلدان می تواند فضای دلپذیری را در اتاق نشیمن ایجاد کند. استفاده از بطری های شیشه ای شفاف و گل های رنگی و شاخه درختان اکالیپتوس در آن ها نیز روش خوبی برای طراوت بخشیدن به فضای نشیمن است. دکوراسیون تابستانی یعنی استفاده از تمام رنگ هایی که به شما احساس آرامش و طراوت می بخشد. رنگ های سفید صدفی با کفپوشی چوبی یا داشتن یک مبل راحتی سبز رنگ می تواند به تنهایی دکوراسیون تابستانی منزل شما را تشکیل دهند.

مدل مورد علاقه بیشتر افراد برای فضای نشیمن، دکوراسیونی است که با رنگ های آبی و سبز دریا تزیین شده باشد. رنگ های سفید صدفی، آبی دریا و سبز جلبکی رنگ هایی هستند که به فضای خانه شما حس بودن در ساحل را القا می کنند و حس خنکی و نشاط آب دریا را به شما می دهند.

 

گوشه ای از خانه با حسی متفاوت

 

فضای بالای شومینه

 

با گذاشتن قاب عکسی چوبی، چند عکس کوچک خانوادگی از سفرهای تابستانی خود و ایجاد فضایی همچون بازارهای فصلی در گوشه ای از منزل، فضای متفاوتی را ایجاد کنید. در واقع فضای کنار شومینه یا بخاری که دیگر از آن استفاده نمی کنید، می تواند بهترین گزینه برای ایجاد همچین فضایی باشد. با گذاشتن یک تابلوی هنری نقاشی یا عکسی از یک منظره تابستانی در این قسمت نیز می توانید فضایی عالی را به وجود آورید.

 

قفسه های دکوری

 

قفسه دکوری گل

 

یک نقطه از منزلتان را به خریدهای لوازم دکوری تابستانی خود اختصاص دهید. گذاشتن بطری های مربا در اندازه های مختلف که در آن ها شاخه های گل طبیعی گذاشته اید، جلوه خوبی به قفسه های کتاب خانه می بخشد. می توانید با طناب های کنفی رنگی این شیشه ها را بپوشانید و یک بطری هنری و خاص درست کنید.

 

روح تابستان در آشپزخانه

 

آشپزخانه تابستانی

 

یک موکت طرح دار یا فرش رنگی به آشپزخانه شما جلوه روشن و زیبایی می دهد. برای بسیاری از صاحب خانه ها، تابستان زمانی است که در نهایت می توانند به سراغ پروژه های نوسازی بروند و این موضوع در نهایت به معنای تغییر چیدمان منزل و اطراف آن نیز هست. کاشی های شکیل با رنگ های متنوع به آشپزخانه کوچک شما حس سرزندگی و تازگی می دهد.

به میز ناهارخوری خانه خود با گل های رز طراوت ببخشید. ظروفی با رنگ طلا و مس را برای چیدمان تابستانی منزل خود استفاده کنید و آن ها را روی میز ناهارخوری یا اوپن آشپزخانه خود قرار دهید. این ظروف در کنار ظرف هایی با رنگ های سفید و آبی، برای سرو غذاهای کبابی و گریل شده تابستانی شما عالی و ایده‌آل خواهد بود. تمام این راهنمایی ها برای دکوراسیون تابستانی منزل تنها شروعی برای ایده های تازه است و خودتان با کمی ذوق و خلاقیت می توانید فضایی تابستانی و دلنشین به وجود بیاورید.