زنانی که دارای بدن گلابی شکل هستند اغلب پایین تنه ای سنگین، سینه های کوچک و ران های پری دارند. در مطلبی که قبلاً در مورد انواع شکل های بدن زنانه ارائه کردیم گفته شد که چرا تشخیص نوع بدن و انتخاب لباس بر اساس آن اهمیت زیادی دارد. حال وقت آن است که در مورد لباس های مناسب بدن های گلابی شکل (یا مثلثی) صحبت کنیم.

 

بدن گلابی

 

اگر بدنی گلابی شکل دارید، لازم است در لباس پوشیدن شانه ها را در اولویت قرار دهید و سعی کنید طوری لباستان را انتخاب کنید که توجه بیشتری به بالاتنه جلب شود. همچنین باید طوری لباس بپوشید که پاها و کمر شما بلندتر به نظر برسد.

 

بدن های گلابی چه ویژگی هایی دارند؟

- سایز دور باسن از دور شانه خیلی بزرگتر است.

- بیشتر وزن در ران ها و یا در باسن متمرکز شده است.

- پاها از بقیه بدن کمی کوتاهتر است.

- کمر بلند و خوش فرم است.

 

توصیه هایی به افرادی با بدن گلابی شکل:

 

بدن گلابی

 

1- بلوز و تاپ هایی طرحدار و با رنگ روشن انتخاب کنید: هدف اصلی در انتخاب لباس برای گلابی شکل ها این است که به جای باسن و ران، توجه به بالاتنه جلب شود. پس بلوزهایی انتخاب کنید که طرح های بزرگ داشته باشند و رنگشان جلب توجه کند. این کار باعث میشود بالاتنه بیشتر به چشم بیاید و سینه و شانه های شما بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد.

 

 2- یقه مناسبی انتخاب کنید: بعضی از یقه ها برای بدن گلابی شکل مناسب تر هستند چون شانه را پهن تر و سینه را بزرگتر نشان میدهند. یقه قایقی و یقه های گرد باز شانه را پهن تر نشان میدهند. سینه هم با یقه هایی مانند یقه دلبری پر تر به نظر میرسد و توجه بیشتری را به خود جلب میکند. تاپ ها و لباس های بدون بند هم شانه را پهن تر نشان میدهند اما استفاده از آن برای همه گلابی شکل ها راحت نیست.

 

بدن گلابی

 

3- به تنگی و گشادی لباس توجه کنید: انتخاب بین لباس های تنگ و گشاد کمی دشوار است چون هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. لباس های بالاتنه ای بپوشید که کمر تنگی دارند و قوس کمر شما را نشان میدهند. اگر میخواهید بالاتنه گشاد بپوشید آن را طوری انتخاب کنید که کمی بلند باشد و بخش لگن را تا حدی بپوشاند. به طور کلی با انتخاب ترکیبی از تنگی و گشادی لباسی را انتخاب کنید که توجه را به شانه و کمر شما جلب کند.

 

 

بدن گلابی

 

4- در بخش بالاتنه چند لایه بپوشید: با این کار بخش بالاتنه بزرگتر به نظر میرسد و تناسب بدن بیشتر میشود. با پوشیدن زیر و رو و به طور کلی ژاکت های جلو باز سایز بالاتنه را بزرگتر جلوه دهید. در اینجا هم باز میتوانید با استفاده از کمربندهای باریک، زیبایی قوس کمر را نشان دهید.

 

بدن گلابی

 

5- لباس بالاتنه را با مدل های برجسته انتخاب کنید: یقه های برجسته مدل دار شانه را پهن تر نشان میدهند. میتوانید از انواع بلوزهایی استفاده کنید که یقه های خاص (مثل حلزونی) دارند و یا دور یقه گلدوزی یا پاپیون دارند. همچنین میتوانید با استفاده از شال یا دستمال گردن و حتی گردنبندهای مناسب همین اثر را ایجاد کنید.

 

بدن گلابی

 

6- آستین های گشاد استفاده کنید: البته همیشه پیدا کردن لباس هایی با آستین گشاد آسان نیست. اما دنبال آستین های زنگی یا کیمونویی باشید. آستین های گشاد حجم بازو را بیشتر نشان میدهند و در ظاهر شما تناسب ایجاد میکنند. اگر این مدل آستین ها را دوست ندارید یا نمیخواهید زیاد جلب توجه کنید کمی آستین های پیراهنتان را جمع کنید. این کار هم با ایجاد حجم، بدن را متناسب جلوه میدهد.

 

بدن گلابی

 

7- طول لباس بالاتنه را درست انتخاب کنید: لباس هایی بپوشید که طول آنها درست تا روی پهن ترین قسمت لگن باشد. لباس های بلند تر لگن شما را پهن تر از آنچه هست نشان میدهند و لباس های کوتاه تر توجه زیادی را به این ناحیه جلب میکنند و باعث میشوند.

 

8- لباس زیر مناسب بپوشید: با استفاده از سوتین های ابردار یا فنری میتوانید تناسب شکل بدن را برقرار کنید. سعی کنید سوتینی انتخاب کنید که حالت طبیعی داشته باشد و بتوانید آن را زیر هر نوع لباسی بپوشید.

 

بدن گلابی

 

9- در ناحیه پایین تنه از لباس های تیره استفاده کنید: رنگ های تیره شما را لاغر تر نشان میدهند. شلوار پارچه ای یا جین با رنگ تیره بپوشید و از رنگ های خیلی روشن پرهیز کنید. همچنین میتوانید از انواع دامن ها و شلوارهایی به رنگ سیاه، خاکستری، آبی تیره، قهوه ای یا سبز زیتونی استفاده کنید. این رنگ ها علاوه بر لاغر جلوه کردن تقریباً با همه رنگ ها ست میشوند. در ضمن از پوشیدن شلوارهای طرح دار و چین دار هم خودداری کنید چون پایین تنه را بزرگتر نشان میدهند.

 

10- دامن کلوش بپوشید: دامن های کلوش بلند (تا زانو یا تا مچ پا) باعث میشوند توجه کمتری به ناحیه لگن جلب شود. برعکس دامن های تنگ و کوتاه توجه زیادی را به این ناحیه جلب میکنند پس برای گلابی شکل ها مناسب نیستند. دامن های حاشیه طرحدار هم مناسب این افراد هستند. همچنین لباس شبی با کمر تنگ که بخش پایین آن کلوش باشد جلوه زیبایی ایجاد میکند.

 

بدن گلابی

 

11- شلواری با فرم مناسب انتخاب کنید: در انتخاب شلوار هم باید توجه به برقراری تناسب در بدن داشته باشیم. شلواری انتخاب کنید که راسته باشد یا پاچه گشاد داشته باشد. شلوارهایی با پاچه تنگ باعث میشوند بدن شما نامتناسب به نظر برسد و ناحیه لگن بیشتر جلب توجه کند.

 

بدن گلابی

 

 

11- کفش درست را انتخاب کنید: شاید باورتان نشود اما انتخاب کفش مناسب میتواند روی کل استیل و ظاهر شما اثر بگذارد. از کفش های نوک تیز استفاده کنید چون پاها را بلند تر میکنند و با بخش لگن تناسب ایجاد میکنند. کفش های پاشنه بلند هم قد را بلندتر میکنند و عضلات پا را خوش فرم تر نشان میدهند. اگر دوست داشته باشید میتوانید از کفش های رنگارنگ و پر زرق و برق هم استفاده کنید. این باعث میشود ناحیه لگن توجه کمتری به خود جلب کند.

 

خلاصه:

- با استفاده از بلوز ها و تاپ های رنگی و طرحدار، سوتین فنری و ابردار، زیورآلاتی مثل گردنبندهای بزرگ توجه را به بالاتنه جلب کنید.

- برای پایین تنه از رنگ های تیره، لباس های گشاد و ساده  (بدون طرح) استفاده کنید.

 

منبع: https://www.wikihow.com