عطر مو

 

خوشبو کردن موها

 

» موهایتان را هفته ای 2-3 بار بشویید ، موی چرب و الوده بوی خوبی بخود نمیگیرد ، بیشتر افراد نمیدانند چطور موهای خود را بشویند ، باید ابتدا از ریشه‌ موها شروع کنید و کم کم به نوک موها برسید.

 

» از شامپو ملایم و حالت دهنده قوی استفاده کنید ، حالت دهنده مو ترجیحاً باید بوی عطری داشته باشد ، رایحه‌های میوه‌ای ماندگاری طولانی‌تری دارند.

 

» موهای خود را به روغن‌های خوشبو مثل نارگیل ، یاس ، رز و ... اغشته کنید و کل کف سر را روغن بزنید و تا صبح بگذارید بماند و صبح که شد از یک شامپوی ملایم برای شست و شوی موها استفاده کنید ( شامپویی که استفاده می‌کنید نباید عطری باشد زیرا روغن بی فایده خواهد شد ، میتوانید از شامپو بچه استفاده کنید ).

 

» اگر در مناطق گرم زندگی میکنید و بوی موها به دلیل عرق کردن زیاد است از روغن‌های خنک استفاده کنید که بوی خوبی به موها بدهد ؛ روغن‌های گیاهی حاوی حنا ، انگور هندی و جینسینگ مناسب میباشد ، این مواد سر را خنک و آرام کرده و تا حد زیادی عرق را کنترل می‌کنند.

 

» اگر مشکل شما خیلی شدید است و وقت کافی برای امتحان کردن این روش‌های گیاهی ندارید پس معطر کردن مو یک راه مفید برای شما خواهد بود ، بهتر است که از مواد شیمیایی بر روی مو استفاده نکنید و اگر ناچار شدید حتماً از محصولات مناسب و مطمئن استفاده کنید.

 

» عطر را به صورت مستقیم به مو نزنید ، ان را روی برس تان بزنید و به موهای خود که کمی هم نمدار شده بکشید ، موها همچنان که خشک می‌شوند بوی عطر را نگه می‌دارند ، همچنین میتوانید مقداری عطر را در کف دست تان بمالید و لابلای موها بکشید.

 

 ادامه مطلب در این قسمت ....