میوه عطری

 

آموزش معطر کردن میوه کاج

 

میوه درخت کاج بسیار زیباست و در تزیین منزل ، بسته بندی هدایا و ... کاربرد دارد ، در این مطلب شما می آموزید که چگونه این میوه زیبا را معطر کنید.

 

میوه عطری

 

روش اول : میوه های کاج را چند دقیقه داخل ماکروفر یا فر قرار دهید تا داغ شوند سپس با قلمو مقداری اسانس روی لبه آنها بزنید.

 

میوه عطری

 

روش دوم : ادویه های معطر مانند پودر دارچین ، زنجبیل و ... را باهم مخلوط کنید ، لبه های کاج را به چسب چوب اغشته کنید و ادویه ها را از بالا روی میوه کاج بپاشید ، میوه را برگردانید و تکان دهید تا ادویه اضافی بریزید سپس کناری قرار دهید تا چسب چوب خشک و بی رنگ شود.

 

میوه عطری

 

روش سوم : مقداری پودر دارچین ، میخک ، نعناع هندی ، پرتقال ، چوب صندل ، درخت گل حنا و ... را باهم مخلوط کنید ، داخل ماهتیابه را چرب کنید و این ادویه ها را داخل روغن کمی تفت دهید ، ادویه ها را روی میوه ها بریزید و داخل روزنامه بگذارید ، روزنامه را جمع کنید تا میوه ها پنهان شوند ، روزنامه را به مدت 24 ساعت کناری قرار دهید تا میوه های کاج معطر شوند.

 

میوه عطری

 

روش چهارم : با قلمو روی میوه های کاج را اسانس های عطری یا روغن های عطری مانند روغن میخک و ... بزنید سپس میوه ها را داخل کیسه فریزر بریزید و 5 تا 10 روز کناری قرار دهید تا خوب معطر شوند.