درست است که آرایش مناسب هر شکل صورت متفاوت است اما آرایش چشم برای همه بانوان اهمیت خاصی دارد و همه اتفاق نظر دارند که هیچ چیزی نمی‌تواند آرایش چشم را به اندازه‌ی خط چشم بالداری که بدون نقص کشیده شده باشد، باشکوه‌ کند. حالا که خط چشم بالدار مد خیلی محبوبی شده است، نباید بگذارید دستان لرزان و نداشتن مهارت باعث شوند نتوانید این کار مهم را انجام دهید. آموزش گام به گام ما را دنبال کنید تا خط چشم گربه‌ای و بالدار فوق‌العاده بکشید.

 

چطور می‌توان خط چشم گربه ای یا بالدار کشید؟

 

روش اول: چطور با قلموی مورب خط چشم بالدار بکشید؟

این روش مخصوصاً برای این طراحی شده است که رنج‌های کشیدن خط چشم بالدار را برایتان تسکین دهد. صادقانه بگویم، از این ساده تر نمی‌شود. می‌توانید برای اینکه نتیجه‌ی کارتان واقعاً تمیز شود، قلمو را خیس کنید.

 

 آموزش خط چشم بالدار

 

آموزش گام به گام

 • قلمو مورب را وارد ظرف خط چشم کنید و آن را روی لبه‌ی بیرونی چشم خود قرار دهید و خط زاویه‌داری با شقیقه‌ی خود رسم کنید.
 • همان قلمو را به صورت متقاطع روی خطی که کشیدید قرار دهید تا انحنای بالای بال را بکشید.
 • فضای خالی بین خطوط را با قلموی خط چشم پر کنید و خط چشم را طبق معمول تا گوشه‌ی داخلی بکشید.

 

روش دوم: راهنمای دست آزاد

بله این روش نیاز به تمرین و ثبات دست دارد، اما با کمی صبر و روش مناسب، کشیدن خط چشم بالدار عالی و تمیز کاملاً امکان‌پذیر است. این روش را میتوانید با مداد چشم یا خط چشم ماژیکی انجام دهید.

 

آموزش خط چشم بالدار

 

آموزش گام به گام

 1. خط چشم مدادی بردارید و خط ممتدی بر لبه‌ی خارجی چشم رسم کنید و با ابرویتان زاویه‌ای ایجاد کنید. طول آن را طبق طول مورد نظر بال تنظیم کنید.
 2. حالا، مداد را در انتهای خط بگذارید و خطی بکشید که با انحنای کمی به سمت داخل قطع شود و خط را تا گوشه‌ی داخلی چشم خود ادامه دهید. اگر ادامه دادن آن در یک حرکت برایتان دشوار است، حداقل نیمی از خط مژه را کامل کنید و سپس تا گوشه‌ی داخلی ادامه دهید. به خصوص اگر چشمان کوچکی دارید، حتماً خط را به تدریج باریک کنید.
 3. حالا فاصله را پر کنید تا بین خط بالا و پایین بال قسمت خالی باقی نماند.
 4. اگر دوست دارید انتهای خط چشم نرم‌تر باشد، آن را همان‌طور که هست باقی بگذارید. اما اگر می خواهید بال‌ها برجسته‌تر و مشخص‌تر باشند، خط چشم مایع را بردارید و با دقت در امتداد خطوطی که با خط چشم مدادی کشیده‌اید بکشید. همچنین، اگر می‌خواهید این مرحله را در کار خود بگنجانید، می‌توانید هنگام استفاده از خط چشم مدادی لبه‌ی خطوط را کمی نامنظم رها کنید. خط چشم مایع لبه‌های نامنظم را پوشش خواهد داد تا نتیجه‌ی نهایی کاملاً تمیز باشد.

 

نکته‌: هنگامی که با دست آزاد خط چشم می‌کشید، حتماً آرنج‌تان را روی سطح صاف و ثابت قرار دهید. این کار باعث می‌شود حرکات دست‌تان را به خوبی کنترل کنید.

اگر این راهنما تا اینجا مشکل شما را حل نکرد، احتمالاً برای تسلط بر کشیدن خط چشم عالی نیاز به کمک بیشتری دارید. راه‌حل‌تان اقلام روزمره ای مانند قاشق، نوارچسب یا قلمو‌های مخصوص این کار است. ترفندهای زیر را بررسی کنید و ببینید چطور می‌توانید با اقلام مناسب خط چشم‌های بالدار فوق‌العاده بکشید.

 

روش سوم: چگونه می‌توانید با استفاده از نوار چسب خط چشم بالدار بکشید؟

نوار چسب نه تنها لوازم شخصی پاره‌تان را درست می‌کند، بلکه برای کشیدن خط چشم بالدار عالی مفید است.

 

آموزش خط چشم بالدار

 

آموزش گام به گام

 1. حدود 2 سانتیمتر نوار چسب ببرید و در امتداد لبه‌ی بیرونی چشم خود در زاویه‌ای که دوست دارید بال‌ها قرار بگیرند بچسبانید.
 2. با خط چشم در امتداد لبه‌ی متمایل بکشید تا با استفاده از خطوط نوار چسب بال را بکشید.
 3. در امتداد خط بالای مژه خط را امتداد دهید.

 

روش چهارم: چگونه می‌توانید با استفاده از قاشق خط چشم بالدار بکشید؟

به آشپزخانه خود بروید و قاشقی انتخاب کنید که با آن خط چشم بالدار فوق‌العاده‌ای که همیشه مورد علاقه‌تان بوده است را بکشید. لبه‌ی راست دسته و انحنای قاشق ابزاری عالی به منظور راهنمایی برای کشیدن بال‌های تمیز و دقیق است.

 

آموزش خط چشم بالدار

 

آموزش گام به گام

دسته‌ی قاشق را در گوشه‌ی بیرونی چشم خود نگه دارید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. با خط چشم خود خط راستی در ادامه‌ی خط دسته‌ی قاشق بکشید.
 2. حالا قسمت گرد قاشق را روی پلک‌های خود قرار دهید.
 3. از لبه‌ی گرد برای ایجاد نوک منحنی بال استفاده کنید.
 4. فضای بین دو خط را با خط چشم پر کنید و خط روی پلک بالا را به طور معمول ادامه دهید.

 

روش پنجم: چگونه می‌توانید با استفاده از کارت ویزیت خط چشم بالدار بکشید؟

راه‌حل کشیدن خط‌ چشم‌های بالدار حرفه‌ای احتمالاً در کیف‌تان است. کارت ویزیت بی‌استفاده‌ای پیدا کنید و از آن به عنوان ابزار شخصی کشیدن خط‌ چشم‌ بالدار استفاده کنید.

 

آموزش خط چشم بالدار

 

آموزش گام به گام

 • کارت ویزیتی بردارید و خطی تقریباً هم اندازه‌ی چشمان‌تان و مدل بال‌هایی که می‌خواهید بکشید.
 • قیچی را بردارید و الگویی را که کشیده‌اید ببرید.
 • از این الگو به عنوان ابزاری برای بال‌های خود استفاده کنید.

 

روش ششم: کشیدن خط چشم بالدار با کارت اعتباری

به جای این که از کارت اعتباری خود برای خرید ابزارهای گران قیمت برای کشیدن بال‌های تمیز خط چشم استفاده کنید، خط چشم خود را با کارت اعتباری بکشید!!!

 

آموزش گام به گام

 1. لبه‌ی صاف کارت را در گوشه‌ی بیرونی چشم خود قرار دهید و نسبت به شقیقه‌های خود کمی متمایل کنید.
 2. برای کشیدن بال‌ها، با خط چشم لبه‌ی صاف را امتداد دهید.
 3. خط چشم را در طول خط بالایی مژه تا گوشه‌های داخلی چشم‌هایتان امتداد دهید.

 

نکته: می‌توانید از خودکار یا مداد یا اساساً هر شیء صاف دیگر استفاده کنید و از همین روش برای کشیدن بال صاف استفاده کنید. با این حال، در این موارد، بال احتمالاً تیزتر می‌شود و انحنای کمتری خواهد داشت.

 

آموزش خط چشم بالدار

 

نکات و  احتیاط‌ها هنگام کشیدن خط چشم بالدار

1- هنگام انتخاب نوع خط چشم خود مراقب باشید. خط چشم‌ها عمدتاً از سه نوع مایع، ژل و مدادی هستند. در حالی که نوع مایع و ژل پرداخت جسورانه‌تر و برجسته‌تری دارند، ممکن است کار با آن‌ها، مخصوصاً برای مبتدیان، کمی کثیف کاری داشته باشد. از سوی دیگر، مداد‌ها خط چشم را ملایم‌تر و دقیق‌تر می‌کشند، خیلی خوب قابل کنترل هستند و بنابراین برای مبتدیان توصیه می‌شوند.

 

2- خط چشم گربه‌ای برای همه واقعاً زیبا است و می‌توان از آن در هر مناسبتی و یا حتی به صورت روزانه استفاده کرد. با این حال، می‌توانید طول و تیزی بال‌ها را با توجه به موقعیت و این که میخواهید چقدر به چشم بیاید تغییر دهید. همچنین، مکان و شکل بال‌ها با تمرین به شکلی در بیاورید که شکل چشم شما را کامل کند.

 

3- اگر مبتدی هستید، طبیعی است که حتی با وجود تمام این راهنمایی‌ها، خط چشم‌هایتان را خراب کنید. اگر اشتباه کردید نگران نشوید. گوش پاک‌کنی را وازلینی کنید و لکه را به آرامی با آن پاک کنید. همچنین می‌توانید برای اصلاح سریع آن از برق‌لب استفاده کنید.

 

4- برای کنترل بهتر خط چشم مایع، آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه در یخچال قرار دهید. این کار باعث می‌شود اپیلیکاتور سخت‌تر شود و کنترل آن آسان‌تر شود.

 

حالا که تمام این نکات و حقه‌ها را یاد گرفته‌اید، وقت آن است که خط چشم‌تان را بردارید و برای خود خط چشم‌های فوق‌العاده بکشید. اگر اولین بار موفق نشدید بی‌قراری نکنید. تسلط بر هنر خط چشم کشیدن مانند حرفه‌ای‌ها نیاز به کمی تمرین و صبر دارد. در نهایت موفق خواهید شد، اما تا آن موقع از این نکات استفاده کنید تا عالی عمل کنید. به ما بگویید آیا نکاتی برای کشیدن خط چشم‌های عالی بلد هستید و به ما اطلاع دهید که آیا این مقاله برایتان مفید بوده است. همه این ها را از طریق بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.