ابیاری گیاهان زینتی

 

اصول کلی ابیاری گیاهان اپارتمانی

 

وقتی گیاهی را خریداری میکنید از فروشنده میپرسید به این گیاه چقدر آب دهیم و فروشنده نیز راهنمایی ای کلی به شما خواهد داد اما مساله این است که سخنی از فصل های مختلف سال به میان نمی آید واینکه گفته نمیشود که این روند تا کی باید ادامه یابد و به چه میزان باید آب داده شود.

 

بدلیل اینکه پس از مدتی گیاه رشد کرده و بزرگ میشود به آب بیشتری نیاز پیدا میکند و ان زمان شما دقیقا نمیدانید به چه مقدار آب گیاه تان نیاز دارد.

 

روش کلی برای آبیاری گیاهان به این شکل است که باید به گیاه به اندازه ای آب دهید که تمام سطح خاک خیس شود (  آب را در تمام سطح خاک بریزید ، به مقداری آب بریزید که در آخر مقدار کمی آب در ته بشقاب زیر گلدان باقی بماند و البته آب جمع شده در بشقاب را نیز باید همان زمان خالی کنید ).

 

حالا سوال اصلی اینجاست که دوره بعدی آبیاری گیاه چه زمانی است ؟  گیاه زمانی نیاز به آبیاری مجدد دارد که خاک گیاه در حال خشک شدن باشد ( البته باید دقت کنید که خاک زیاده از حد خشک نشود ) ،  بهتر است زمانی به گیاه آب دهید که رطوبت خاک بسیار کم شده باشد ( جای نگرانی نیست چون پس از چند بار آبیاری با این روش آشنا خواهید شد ).